AKTUALITY 

Co se zrovinka událo

OLYMPIÁDA ZŠ - ATLETIKA

Středa 7. června 2017 byla na hřišti u 3. ZŠ Rakovník ve znamení atletiky. Děti a mládež z II. stupně ZŠ z celého okresu soutěžily ve sprintu, vytrvalosti, skoku dalekém, skoku vysokém a v hodu míčkem.

Z POHÁDKY DO POHÁDKY

V sobotu 3. června 2017 se dětem v Čermákových sadech v Rakovníku otevřel pohádkový les. Děti se v něm zapojily do dění několika známých pohádek jako například O veliké řepě, O červené Karkulce či O perníkové chaloupce. Na dalších stanovištích potom plnily různé úkoly, za které získaly sladké i nesladké odměny. U altánu děti tančily a soutěžily se skupinou Diskodovádění a méďou Matějem, ve výtvarné dílničce si mohly vyrobit pohádkové brýle či si nechat pomalovat obličej. Sobotní počasí pohádkám přálo a akci s názvem "Z pohádky do pohádky" navštívilo téměř 250 dětí s rodiči.

DĚTSKÝ DEN LETIŠTĚ

Na nedělní slunečné odpoledne 28. května 2017 připravil Aeroklub Rakovník ve spolupráci s DDM a MC Paleček DĚTSKÝ DEN. Děti si mohly užít odpoledne plné zábavy při vědomostních soutěžích, sportovních aktivitách a také mohly obdivovat leteckou, hasičskou či policejní techniku.

ZLATÁ KULIČKA

V sobotu 27. května 2017 od 08:30 hod se konal na Husově náměstí 43. ročník soutěže O ZLATOU KULIČKU. Na start se za krásného slunného počasí dostavilo celkem 87 soutěžících. Organizaci zajišťovalo celkem 20 rozhodčích z řad dobrovolníků i přátel Zlaté Kuličky a pracovníků DDM.

WOD - WORLD ORIENTEERING DAY

Na středu 24. května 2017 byl mezinárodní federací orientačního běhu IOF vyhlášen světový den orientačního běhu - WOD. DDM Rakovník ve spolupráci s OK Rakovník se do této akce též zapojil a společně uspořádali v Čermákových sadech orientační běh. Běhalo se na nové mapě pro orientační běh s názvem ČERMÁKOVY SADY v měřítku 1 : 4000 (1cm na mapě = 40m ve skutečnosti). Celkem si OB přišlo vyzkoušet 52 zájemců, všichni obdrželi diplom, leták "OBJEV ORIENTAČNÍ BĚH"  a malou odměnu.

NOČNÍ LES

Děti, co se nebojí tmy se v pátek 19. 5. 2017 zúčastnily dobrodružné večerní výpravy za tajemstvím lesa. V odpoledních hodinách si vyráběly domeček pro hmyz a opékaly vuřty. Po setmění se děti vydaly do lesa, kde jim cestu značily světelné kroužky. Na stanovištích poznávaly lesní plody, zvuky a stopy zvěře, či hledaly cestu jen podle provazu. Noc děti poté strávily v klubu DDM ve vlastních spacácích.

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ


V pátek 19.5. se konala Dopravní soutěž mladých cyklistů pořádaná ve spolupráci s Besip a Českým červeným křížem Rakovník. Děti musely prokázat své znalosti v dopravní výchově, 1. pomoci, jízdě zručnosti a jízdě na dopravním hřišti, kde jejich výkony hodnotila Městská policie. Nejlépe se dařilo v obou kategoriích závodníkům ze 2.ZŠ Rakovník.

ATLETIKA 1. STUPEŇ ZŠ

Ve středu 17. května dopoledne se za velmi příznivého počasí na hřišti u 3. ZŠ Rakovník konala okresní soutěž 1. stupně ZŠ v atletice. Soutěžilo se ve sprintu na 50m, ve skoku do dálky, hodu míčkem a ve vytrvalostním běhu na 1000m (respektive na 1500m). Soutěže se zúčastnilo na 300 mladých sportovců ze ZŠ z celého okresu.

VÝSTAVA PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ

V pondělí 15. května 2017 10:00 - 17:00 hod v Klubu DDM v Čermákových sadech proběhlo okresní kolo výstavy plastikových modelářů. Modely vystavovali členové LMK Rakovník.

MLADÝ ZAHRÁDKÁŘ

Ve středu 10. května 2017 jsme ve spolupráci s Botanickou zahradou SZeŠ Rakovník a ÚS ČZS Rakovník uspořádali okresní kolo soutěže MLADÝ ZAHRÁDKÁŘ. Doprovodný program připravil Ing. František Pazdera na téma "Tajemný svět masožravých rostlin". Nejlépe si vedli v kategorii A Kuba Dvořák ze 3. ZŠ a v kategorii B Jarek Požár z GZW Rakovník. Národní kolo soutěže se uskuteční v Praze 9 - Malešicích ve dnech 16. - 18. 6. 2017.

PŘEHLÍDKA ZÁJMOVÉ ČINNOSTI

Další akcí v rámci oslav 65. výročí založení DDM Rakovník byla ukázka činnosti zájmových kroužků Domu dětí a mládeže v Tylově divadle ve středu 3. května odpoledne. Vystoupily děti z koružků Borůvky - lidové tanečky, Ještěrák - dramatický kroužek, Klobouček - country tance, Lentilky - line dance a country tance, Street dance, Kytara, Work out. Všechna vystoupení doprovázel velký potlesk diváků.

Mc donald cup

MC Donald cup se hrál v pátek 5. 5. 2017 na stadionu SK Rakovník. Do soutěže se přihlásilo v kategorii A 6 týmů a v kategorii B 8 týmů. V obou kategoriích se jako nejlepší fotbalisté ukázali žáci ze 2. ZŠ Rakovník.

ČTYŘI Z JEDNOHO MĚSTA

3. května 2017 jsme uspořádali ve sportovní hale zábavnou soutěž u příležitosti 65. výročí založení Domu dětí a mládeže Rakovník, které se účastnili žáci druhého stupně všech čtyř škol z našeho města. Družstva se utkala v zábavných a vědomostních soutěžích. Zvítězil tým 2. ZŠ pod vedením Mgr. Marka Bradáče, další v pořadí jsou 1. ZŠ - tým Mgr. Alice Jendelové, GZW - tým Mgr. Ervína Duxe a 3. ZŠ - tým Mgr. Aleše Dvořáka.

ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ - OVOV

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 se konalo okresní kolo v soutěži Odznak všestrannosti olympijských vítězů, kterou podporuje Český olympijský výbor. Děti soutěžily v disciplínách: trojskok, hod medicinbálem, švihadlo, kliky, běh 100 m nebo dribling. V našem okrese dosáhli závodníci v družstvech výborných výsledků a první čtyři týmy se kvalifikovaly na krajské kolo ve Slaném.

KOLA KOLEČKA

V pondělí 1. května 2017 od 15:00 hodin u Klubu DDM Rakovník v Čermákových sadech proběhl za slunného počasí závod na odrážedlech, kolech i kolečkách. Do parku se sjeli malí cyklisté aby poměřili síli v tradičním prvomájovém závodě "KOLA KOLEČKA". Výsledky ke stažení zde.

ŠTAFETOVÝ POHÁR

Dne 24. dubna 2017 od 8:30 hod se na hřišti u Sokolovny v Rakovníku konal štafetový pohár základních škol. Soutěžilo se ve štafetě 8x100m a 8x200m. Celkově si nejlépe vedla ZŠ Nové Strašecí.

EKOLOGICKÁ SOUTĚŽ

Ve středu 19. dubna 2017 se v klubu DDM v Čermákových sadech konalo okresní kolo ekologické soutěže. Letošní ročník soutěže byl zaměřen na invazní druhy rostlin i živočichů. Účastníci soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích a mladší děti se mohly také zapojit do doprovodného programu s názvem EKORISKUJ.

VELIKONOCE V KLUBU

Ve čtvrtek 13. dubna 2017 od 8,30 do 15,00 hod se v Klubu DDM v Čermákových sadech konala akce VELIKONOCE V KLUBU aneb SLAVÍME ZELENÝ ČTVRTEK. Děti si mohly vyzkoušet pletení pomlázek, zdobení velikonočních vajíček a jiné vyrábění. Celkem se zúčastnilo 32 dětí ve věku od 6 do 10 let.

BIOLOGIOCKÁ OLYMPIÁDA

V pondělí 10. dubna 2017 OD 08,00 hod se v Klubu DDM v Čermákových sadech konala BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA - okresní kolo, kategorie ZŠ -D. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 žáků z 8 škol.

STŘEDOČESKÝ TANEČNÍ POHÁR

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 se od  8,30 hod v Domě Osvěty v Rakovníku konalo okresní kolo STŘEDOČESKÉHO TANEČNÍHO POHÁRU. Celkově se soutěže účastnilo 18 družstev. Akce konaná za finanční podpory středočeského kraje.


RAKOVNICKÝ SLAVÍČEK

Ve středu 5. dubna 2017 od 14,00 hod se konal v Klubu DDM 22. ročník pěvecké soutěže RAKOVNICKÝ SLAVÍČEK. Celkem se účastnilo 33 jednotlivců ve třech věkových kategoriích. Akce pořádána za finanční podpory města Rakovník.

ÚKLID CYKLOSTEZKY

V pátek 31. března 2017 v odpoledních hodinách se děti z cykloturistického kroužku pod vedením Hany Opatové podíleli na tradičním jarním úklidu cyklostezek v Rakovníku a okolí.

VÍTÁNÍ JARA
VÍTÁNÍ JARA

VÍTÁNÍ JARA

V úterý 21. 3. 2017 v 10,00 hod se rakovničané loučili se zimou průvodem od radnice Města Rakovník k potoku v Čermákových sadech. 

Akce proběhla ve spolupráci s folklórním kroužkem DDM BORŮVKY, MŠ Klicperova, MŠ V Lukách a MŠ V Hradbách. Děti po cestě přivítaly jaro zpěvem a tancem a na konec vhodily do Rakovnického potoka symbol zimy - Morénu.

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA
CHEMICKÁ OLYMPIÁDA


CHEMICKÁ OLYMPIÁDA


V úterý 7. 3. 2017 v chemické laboratoři GZW se konalo okresní kolo "chemické olympiády" v kategorii D (8. a 9. třída ZŠ).
Letošní téma teoretické části se týkalo především papíru a v praktické části se pracovalo s Yamadovým univerzálním indikátorem.
První tři postoupili do Krajského kola, které se koná 30.3.2016 od 8 hod na katedře chemie PedF UK, Praha1, M. D. Rettigové 4.

MASOPUST

V pátek 24. 2. 2017 se konal MASOPUSTNÍ PRŮVOD, tentokrát na téma cesta kolem světa. Sraz byl u altánu v Čermákových sadech v 16 hod a šlo se průvodem na Husovo náměstí. Před 2. ZŠ vystoupily se svým programem děti ze ZK DDM BORŮVKY a proběhla ukázka výcviku psů paní Krobové. Na Husově nám. proběhlo další vystoupení Borůvek a byla vyhodnocena soutěž o nejlepší koblihu, kterou zvítězila Slávka Matesová. Děti si mohli také zasoutěžit v několika disciplínách. Bylo připraveno i malé občerstvení a teplý čaj. I přes nepříznivé mrazivé počasí se sněhem si všichni účastníci masopustu vše pěkně užili.

Zeměpisná olympiáda
Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda

Dne 21.2.2017 proběhla v klubu DDM Rakovník v Čermákových sadech ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA - okresní kolo v kategoriích I.A (do 7. ročníků ZŠ), II.A (8.-9.r. ZŠ), kat. I. B a II. B (gymnázia). Další informace k hodnocení jsou ve výsledkové listině v příloze.
Do krajského kola, které se koná 22. 3. 2017 na ZŠ v Benešově postoupili vždy dva nejúspěšnější z každé kategorie.

ISŠ RAKOVNÍK
ISŠ RAKOVNÍK

HALOVÝ FOTBAL SŠ - okresní kolo

Dne 9. února 2017 od 08.00 hod se ve sportovní hale Rakovník konalo okresní kolo SŠ v halovém fotbale. Nejlepším týmem se stali studenti MOA Rakovník.

DOMŮ   AKCE    TÁBORY   KROUŽKY   O NÁS   KONTAKT   FOTOGALERIE