04.01.2019 PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH

VÍCE INFORMACÍ O PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORECH, KTERÉ SE USKUTEČNÍ O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH NAJDETE NA STRÁNKÁCH V PONDĚLÍ 7. LEDNA 2019. TO BUDE TAKÉ MOŽNÉ SE NA TÁBORY PŘIHLÁSIT.

03.01.2019 PŘIHLAŠOVÁNÍ NA LETNÍ TÁBORY

UPOZORNĚNÍ! PŘIHLAŠOVÁNÍ NA LETNÍ TÁBORY BUDE PROBÍHAT OD PONDĚLÍ 4. ÚNORA 2019 OD 18,00 HOD. PŘES KLIENTSKÉ CENTRUM DDM RAKOVNÍK: https://ddmrako.iddm.cz NÁVOD JAK S KLIENTSKÝM CENTREM PRACOVAT NAJDETE NA: ddmrako.cz

19.12.2018 Potvrzení přihlášek

Od 19. prosince až do 7. ledna prosím omluvte to, že nebudeme reagovat na Vaše přihlášení přes klientské centrum: https://ddmrako.iddm.cz/ Neozveme se Vám do tří dnů, ale vše vyřídíme hned po 7. lednu. Děkujeme za pochopení.

Cyklostezka Ohře na kole i pěšky

8.5. - 11.5.2019

Odjezd : 8.5. 2018 v 7.00 hodin - nakládání kol 6.15

Návrat :11.5. 2018 do 21.00

Ubytování : v penzionu v Chebu, v internátu v K.Varech (3-4 lůžkové pokoje)
a v internátu v Kadani (3 lůžkové pokoje).
Doprava : busem a vlekem firmy Vatra Kralovice

Stravování : polopenze v Chebu a v Kadani, v K.Varech jen večeře, snídani si uděláme individuálně v kuchyňce, ostatní z vlastních zdrojů.

Cena : 2 300-Kč dospělí, 2 000 ,- Kč děti do 14 let
zahrnuje dopravu autobusem, vlek, 2x ubytování s polopenzí,1x s večeří, pojištění při dopravě, informační materiály, poplatky bance a na německých silnicích, nezahrnuje cestovní připojištění, kapesné a vstupy.

Záloha : 1 500,-Kč do 30. 11. 2018

Doplatek : do 28.2.2019 (Lze uhradit jen na účet u KB Rakovník
č. 11137221/0100, uvést jméno a Ohře).
Pokud budete požadovat fakturu - domluvte se na tel. 313 517 298, -p. Kinkalová a neplaťte zálohu. Můžeme vytvořit "Dárkový poukaz". Individuálně je třeba sjednat cestovní připojištění.

Přihlášky : odevzdejte obratem, nejpozději do 30. září 2018
( ubytování rezervováno do začátku října)

Informace : DDM 313 517 298, H.Opatová 731 105 600, opatova.hana@seznam.cz

Program

Ohře pramení v německých Smrčinách v nadmořské výšce 752 m pod jménem Eger. Řeka je levým přítokem Labe, do něhož se vlévá u Litoměřic. Ohře za Chebem meandruje v nížinné krajině bez lesů a výraznějších terénů. Do hlubšího koryta skalisek a lesních hvozdů vstupuje řeka pod Kynšperkem. My opustíme Ohři v Žatci a buď využijeme doprovodný bus, nebo dojedeme až domů - http://www.cykloohre.cz/.
Díky doprovodnému autobusu lze jednotlivé etapy krátit a hlavně ho využijí pěšáci, pro které se najdou také zajímavé trasy a místa na prozkoumání.

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do oblasti německých Smrčin. Cyklotrasa pramen Ohře - Hohenberg - Cheb, celkem 54 km.

SMRČINY - řeka Ohře (Eger) pramení na úbočí nejvyšší hory Smrčin Schneeberg 1051 m. HOHENBERG - zachovalý hrad a muzeum porcelánu. KOMORNÍ HŮRKA - nejmladší sopka v České republice. CHEB - historické město s mnoha památkami, připomeneme pouze areál hradu s městským opevněním, symbol náměstí Špalíček, Pachelbelův dům - místo zavraždění A. Valdštejna a mnoho dalších.

2. den: Cheb - Kynšperk - Sokolov - Loket - Karlovy Vary, celkem 52 km.

KYNŠPERK - mnoho zajímavých památek, pozoruhodný betlém. LOKET - meandr řeky je ve tvaru lidského lokte. Na skále vysoko nad řekou se tyčí romantický hrad. KARLOVY VARY - jedno z našich nejznámějších lázeňských měst. FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - možnost krátké odbočky do známého lázeňského města.

3. den: cyklotrasa Karlovy Vary - Kyselka - Klášterec - Kadaň, celkem 52 km.

KYSELKA - bývalé lázně, stáčírna minerální vody Mattoni. KLÁŠTEREC - historické jádro města, novogotický zámek, radnice s věží. KADAŇ - bývalé královské město, historická perla Podkrušnohoří. Bašta, Katova ulička (nejužší ulice v Česku), městské opevnění, barbakan, Mikulovická brána a mnoho dalších památek.

4. den: Kadaň - Nechranická přehrada - Žatec - Ra celkem 33 / 68 km.

NECHRANICKÁ PŘEHRADA - nádrž s nejdelší sypanou hrází ve střední Evropě. ŽATEC - bývalé královské město. Chrám chmele a piva, Chmelový orloj, Chmelařské muzeum, vyhlídková věž Chmelový maják s unikátním výhledem. Klášterní zahrady a další památky.

Zajímavé trasy se najdou i pro pěší turisty, budou rozpracovány v itineráři

Kód 185001
Název Cyklostezka Ohře na kole i pěšky
Termín konání 08.05.2019 06:15 - 11.05.2019 21:00
Místo konání penzion Cheb, internát Karlovy Vary, internát Kadaň
Hlavní vedoucí Hana Opatová
Sraz účastníků autobusové nádraží Rakovník, st. 23
V ceně zahrnuto doprava autobusem, vlek, 2x ubytování s polop., 1x s več., inf. mater.
Jiná ujednání nezahrnuje cestovní připojištění, kapesné a vstupy
Cena 2300,- Kč

Ohře.doc