AKTUALITY 

Co se zrovinka událo

MASOPUST

V sobotu  10. února 2018 se u altánu v Čermákových sadech sešli účastníci Masopustu, který měl letos podtitul "Hajdy do peřin". Děti i rodiče přišli v pyžamu, noční košili, nebo měli na hlavě alespoň Večerníčkovu čepici. Společně se potom v průvodu vydali na Husovo náměstí. Někteří účastníci se sem přemístili na kolech, odrážedlech a dalších vozítkách, které v závěru využili ke kratičkému závodu. Cestu zpestřili svým zpěvem a hraním členové folklorního souboru Borůvky, který se postaral i o zábavu před radnicí na Husově náměstí. Tady proběhlo několik folklorních vystoupení včetně společného zpívání, vystoupení žonglérů a také tradiční soutěž "O nejlepší koblihu". 

HALOVÝ FOTBAL SŠ - OKRESNÍ KOLO


Dne 8. února 2018 od 8:00 hodin se ve sportovní hale v Rakovníku konalo okresní kolo v sálové kopané středních škol. Vítězem turnaje se stalo družstvo SOU Nové Strašecí před druhým GZW Rakovník a třetím GJAK Nové Strašecí. Celkem se zúčastnilo 7 družstev z celého okresu Rakovník.

KARNEVAL NA LEDĚ

V pátek 2. 2. 2018 od 13:00 do 14:30 hod se konal na Zimním stadionu v Rakovníku "KARNEVAL NA LEDĚ". Děti si v maskách zasoutěžily na 6 ti stanovištích, kde dostávaly sladké odměny. Program obohatilo vystoupení kroužku krasobruslení. Všichni zúčastnění si mohli s malými hokejisty vyzkoušet hokejovou abecedu a na závěr si užili volné bruslení.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA

Dne 24. ledna 2018 od 8:00 hod se konalo v Klubu DDM v Čermákových sadech okresní kolo 67. ročníku Matematické olympiády kategorie Z9. Sedmnáct žáků 9. tříd (a odpovídající třídy víceletého gymnázia) řešilo čtyři úlohy, na každou z nich měli hodinu času. Kategorie Z5 (žáci 5. tříd) probíhala ve stejný den na základních školách okresu Rakovník. Výsledky budou k dispozici až po opravení matematických úloh.

DĚJEPISNÁ OLYMPIÁDA


Ve středu 17. ledna 2018 se v Klubu DDM v Čermákových sadech konalo okresní kolo Dějepisné olympiády. Tematické zaměření 45. ročníku této soutěže znělo: "To byla první republika aneb v Československo v letech 1918 - 1938". Z účastníků školních kol, která proběhla v našem okrese na 7 školách. Z celkového počtu 45 soutěžících postoupilo do okresního kola 13 (z nichž se 3 z důvodu nemoci nedostavili). Vítěz postoupil do krajského kola, které se bude konat 21.3.2018 na 12. ZŠ Kladno.

LENTILKY NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Na dvanáctý ročník Mistrovství světa Lentilky jely do Nizozemí obhajovat výsledky z roku 2017, kdy se soutěž uskutečnila na domácí půdě. Jak se tedy daří obhajoba hned 6ti titulů Mistrů světa?

Staronovými Mistry světa se tedy už ve čtvrtek staly:

V kategorii Newcomer:

Youth (děti) Alžběta Nováková

Adult (dospělí) Tereza Hvězdová

V kategorii Modern:

Teen Alžběta Nováková

Nově pak přidala vítězství v kategorii Social:

Youth Sára Týčová

Další medailová umístění také stála za to:

Druhá místa:

V kategorii Social:

Teen Eliška Márová

V kategorii Newcomer:

Teen Andrea Lexová

Adult Nikola Molendová

V kategorii Modern:

Teen Nikola Šerhantová

Adult Nikola Molendová

A nakonec ještě dvě třetí místa:

Social Teen Lucie Švarcová

Newcomer Teen Nikola Šerhantová

v sobotu v noci byly vyhlášeny:

Kategorie partner dance

1. místo : Eliška Márová a Simona Šmídová

2. místo: Natálie Bechyňová a Kateřina Vosičková

kategorie týmů

Socia tým: 1. místo (mladší)

Showtime: 3. místo (starší)

ačkoli skončila na čtvrtém místě, velikým úspěchem byla Tereza Řežábková v kategorii NOVIC.

VÁNOČNÍ KAPR

V úterý 12. prosince 2017 se v Klubu DDM v Čermákových sadech konala tradiční přírodovědná soutěž VÁNOČNÍ KAPR. V úvodu soutěže se vzpomnělo na nedávno zesnulého prom. biologa Václava Laňku, který se na přípravě přírodovědných akcí vždy ochotně podílel. Všechny soutěžící nejprve čekal písemný test znalostí o rybách a rybaření. Poté účastníci absolvovali poznávání ryb, vyšších živočichů a vodních a bahenních rostlin.

HALOVÝ FOTBAL

Ve čtvrtek 23. listopadu  2017 se ve sportovní hale Rakovník konal turnaj v halovém fotbale. Síly zde porovnali žáci základních škol.

FLORBAL

Koncem měsíce listopadu a začátkem měsíce prosince proběhlo několik kvalifikačních a finálových zápasů okresních kol ve florbale. Soutěžili jak žáci a žákyně základních škol, tak studenti středních škol. Vítězové pak postoupili do krajských kol, která se konají v Čelákovicích, Kladně a Kutné Hoře. 

MIKULÁŠSKÁ VESELICE

V pátek 1. prosince 2017 od 15:30 hod proběhla v Klubu DDM v Čermákových sadech "MIKULÁŠSKÁ VESELICE". Bohatý program pro děti (soutěže, tancování ...) připravila skupina DISKODOVÁDĚNÍ. Na závěr se děti mohly těšit na MIKULÁŠSKOU NADÍLKU, kterou obdrželo na 40 dětí. Akce proběhla za finanční podpory města Rakovník. Fotogalerii najdete na níže uvedeném odkazu.

PRŮVOD HALLOWEENŮ


Ve středu 25. října 2017 se za finanční podpory Města Rakovník konal PRŮVOD HALLOWEENŮ. Děti v maskách a s lampiony se sešly v 17:00 hod na Husově náměstí před radnicí. Průvod za hudebního doprovodu harmoniky Aleny Folbrové prošel kolem kostela až k altánu do Čermákových sadů.

Zde vystoupili členové zájmového kroužku DDM LENTILKY a děti z průvodu si hrály a dováděly v listí. Celkový počet účastníků odhadujeme na 900, z toho dětí cca 450. 

OKRESNÍ BOTANICKÁ SOUTĚŽ


Ve čtvrtek 19. října se v Botanické zahradě SZeŠ konalo podzimní kolo okresní botanické soutěže. Letošní ročník byl zaměřen tradičně na užitkové a exotické rostliny. Účastníci soutěžili v pěti kategoriích. Mladší děti se mohly v Klubu DDM zapojit do doprovodného programu s názvem "Užitkoexot-riskuj", které si pro ně připravila paní Prošková z IS CHKO Křivoklátsko - Křivoklát. Starší žáky a studenty čekala na sále Klubu přednáška pana Ing. Pazdery o léčivých a adaptogenních rostlinách.

RAKOVNICKÝ VYTRVALEC

Ve středu 18. října 2017 se od 14:00 hod v Čermákových sadech v Rakovníku u sokolovny konal závod "RAKOVNICKÝ VYTRVALEC". Žáci základních škol si změřili síly na tratích o délce 500, 1000 a 1500 metrů. Celkem se zúčastnilo 211 závodníků převážně z rakovnický škol.

ZA SLUNCEM A HVĚZDAMI

V pátek 13. října 2017 jsme uspořádali přírodovědnou akci s názvem "Za Sluncem a hvězdami". Účastníci akce měli možnost pozorovat na rakovnickém letišti astronomickými dalekohledy Slunce a po setmění i hvězdy a další objekty noční oblohy. S hvězdářskou technikou je seznámil pan Jaroslav Soumar ze Školní hvězdárny z Lysé nad Labem, který vyprávěl i mnoho zajímavostí o Slunci i hvězdné obloze a s každým ochotně diskutoval. Díky jeho obsáhlé, ale velmi zajímavé přednášce jsme společně s dětmi prolétli celou Sluneční soustavou a podívali se i do vzdáleného vesmíru.

DRAKIÁDA

V sobotu 7. října 2017 od 13:00 hod proběhl na rakovnickém letišti XXVI. ročník DRAKIÁDY. Pořadatelé z DDM Rakovník a z LMK Rakovník připravili soutěž ve třech kategoriích. Soutěžilo se ve výšce letů draků kupovaných a draků doma vyrobených, u draků doma vyrobených se hodnotil i vzhled a pracnost. První tři ve všech kategoriích byli oceněni věcnými cenami a každý účastník byl obdařen účastnickým diplomem a drobnou cenou a sladkostí. Celkově se akce účastnilo 47 soutěžících draků a více než 100 návštěvníků.


Fotogalerie zde:

RAKOVNICKÝ SPRINT

Ve středu 4. října 2017 ve 14:00 hodin se na hřišti u sokolovny v Rakovníku sešlo na 200 dětí I. a II. stupně základních škol, aby porovnaly síly ve sprintu na 60 metrů. Nejlépe si v jednotlivých kategoriích vedli Pařízková Pavla, Pavlíček Ondřej, Letová Lucie,  Ketman Florián,  Lentesová Veronika, Kouba Ondřej, Titlbachová Aneta, Nistor Miroslav, Somolová Karolína a Volráb Jakub.

EKOLOGICKÁ SOUTĚŽ

Ve středu 20. září 2017 se v Botanické zahradě SZeŠ konalo okresní kolo ekologické soutěže. Letošní ročník soutěže byl zaměřen na ekologické zemědělství, biopotraviny a zdravý životní styl. Účastníci soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích a mladší děti se mohly v Klubu DDM zapojit do doprovodného programu s názvem BIORISKUJ.

ATLETICKÝ 4BOJ ZŠ

Pátek 15. září vyl pro základní školy ve znamení atletického 4boje. Na hřišti u 3. ZŠ v Rakovníku zápolila 5 členná družstva základních škol ve sprintu, skoku dalekém i vysokém, hodu míčkem a diskem a ve vytrvalostním běhu. 

DNY ORIENTACE V PŘÍRODĚ

Ve středu 13. září 2017 se sešli žáci základních škol, převážně 3. tříd, aby změřili síly při závodě v orientačním běhu. Na připravené mapě "Čermákovy sady" měli připravenou trať s 8 kontrolními stanovišti a o délce 1,2 km. Nejlépe si vedla dvojice chlapců z 1. ZŠ Viktor Vaníček s Martinem Janotou a dvojice dívek z 3. ZŠ Agáta Smutná s Julií Filipovou.

OLYMPIÁDA ZŠ - ATLETIKA

Středa 7. června 2017 byla na hřišti u 3. ZŠ Rakovník ve znamení atletiky. Děti a mládež z II. stupně ZŠ z celého okresu soutěžily ve sprintu, vytrvalosti, skoku dalekém, skoku vysokém a v hodu míčkem.

Z POHÁDKY DO POHÁDKY

V sobotu 3. června 2017 se dětem v Čermákových sadech v Rakovníku otevřel pohádkový les. Děti se v něm zapojily do dění několika známých pohádek jako například O veliké řepě, O červené Karkulce či O perníkové chaloupce. Na dalších stanovištích potom plnily různé úkoly, za které získaly sladké i nesladké odměny. U altánu děti tančily a soutěžily se skupinou Diskodovádění a méďou Matějem, ve výtvarné dílničce si mohly vyrobit pohádkové brýle či si nechat pomalovat obličej. Sobotní počasí pohádkám přálo a akci s názvem "Z pohádky do pohádky" navštívilo téměř 250 dětí s rodiči.

DĚTSKÝ DEN LETIŠTĚ

Na nedělní slunečné odpoledne 28. května 2017 připravil Aeroklub Rakovník ve spolupráci s DDM a MC Paleček DĚTSKÝ DEN. Děti si mohly užít odpoledne plné zábavy při vědomostních soutěžích, sportovních aktivitách a také mohly obdivovat leteckou, hasičskou či policejní techniku.

ZLATÁ KULIČKA

V sobotu 27. května 2017 od 08:30 hod se konal na Husově náměstí 43. ročník soutěže O ZLATOU KULIČKU. Na start se za krásného slunného počasí dostavilo celkem 87 soutěžících. Organizaci zajišťovalo celkem 20 rozhodčích z řad dobrovolníků i přátel Zlaté Kuličky a pracovníků DDM.

WOD - WORLD ORIENTEERING DAY

Na středu 24. května 2017 byl mezinárodní federací orientačního běhu IOF vyhlášen světový den orientačního běhu - WOD. DDM Rakovník ve spolupráci s OK Rakovník se do této akce též zapojil a společně uspořádali v Čermákových sadech orientační běh. Běhalo se na nové mapě pro orientační běh s názvem ČERMÁKOVY SADY v měřítku 1 : 4000 (1cm na mapě = 40m ve skutečnosti). Celkem si OB přišlo vyzkoušet 52 zájemců, všichni obdrželi diplom, leták "OBJEV ORIENTAČNÍ BĚH"  a malou odměnu.

NOČNÍ LES

Děti, co se nebojí tmy se v pátek 19. 5. 2017 zúčastnily dobrodružné večerní výpravy za tajemstvím lesa. V odpoledních hodinách si vyráběly domeček pro hmyz a opékaly vuřty. Po setmění se děti vydaly do lesa, kde jim cestu značily světelné kroužky. Na stanovištích poznávaly lesní plody, zvuky a stopy zvěře, či hledaly cestu jen podle provazu. Noc děti poté strávily v klubu DDM ve vlastních spacácích.

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ


V pátek 19.5. se konala Dopravní soutěž mladých cyklistů pořádaná ve spolupráci s Besip a Českým červeným křížem Rakovník. Děti musely prokázat své znalosti v dopravní výchově, 1. pomoci, jízdě zručnosti a jízdě na dopravním hřišti, kde jejich výkony hodnotila Městská policie. Nejlépe se dařilo v obou kategoriích závodníkům ze 2.ZŠ Rakovník.

ATLETIKA 1. STUPEŇ ZŠ

Ve středu 17. května dopoledne se za velmi příznivého počasí na hřišti u 3. ZŠ Rakovník konala okresní soutěž 1. stupně ZŠ v atletice. Soutěžilo se ve sprintu na 50m, ve skoku do dálky, hodu míčkem a ve vytrvalostním běhu na 1000m (respektive na 1500m). Soutěže se zúčastnilo na 300 mladých sportovců ze ZŠ z celého okresu.

VÝSTAVA PLASTIKOVÝCH MODELÁŘŮ

V pondělí 15. května 2017 10:00 - 17:00 hod v Klubu DDM v Čermákových sadech proběhlo okresní kolo výstavy plastikových modelářů. Modely vystavovali členové LMK Rakovník.

MLADÝ ZAHRÁDKÁŘ

Ve středu 10. května 2017 jsme ve spolupráci s Botanickou zahradou SZeŠ Rakovník a ÚS ČZS Rakovník uspořádali okresní kolo soutěže MLADÝ ZAHRÁDKÁŘ. Doprovodný program připravil Ing. František Pazdera na téma "Tajemný svět masožravých rostlin". Nejlépe si vedli v kategorii A Kuba Dvořák ze 3. ZŠ a v kategorii B Jarek Požár z GZW Rakovník. Národní kolo soutěže se uskuteční v Praze 9 - Malešicích ve dnech 16. - 18. 6. 2017.

PŘEHLÍDKA ZÁJMOVÉ ČINNOSTI

Další akcí v rámci oslav 65. výročí založení DDM Rakovník byla ukázka činnosti zájmových kroužků Domu dětí a mládeže v Tylově divadle ve středu 3. května odpoledne. Vystoupily děti z koružků Borůvky - lidové tanečky, Ještěrák - dramatický kroužek, Klobouček - country tance, Lentilky - line dance a country tance, Street dance, Kytara, Work out. Všechna vystoupení doprovázel velký potlesk diváků.

Mc donald cup

MC Donald cup se hrál v pátek 5. 5. 2017 na stadionu SK Rakovník. Do soutěže se přihlásilo v kategorii A 6 týmů a v kategorii B 8 týmů. V obou kategoriích se jako nejlepší fotbalisté ukázali žáci ze 2. ZŠ Rakovník.

ČTYŘI Z JEDNOHO MĚSTA

3. května 2017 jsme uspořádali ve sportovní hale zábavnou soutěž u příležitosti 65. výročí založení Domu dětí a mládeže Rakovník, které se účastnili žáci druhého stupně všech čtyř škol z našeho města. Družstva se utkala v zábavných a vědomostních soutěžích. Zvítězil tým 2. ZŠ pod vedením Mgr. Marka Bradáče, další v pořadí jsou 1. ZŠ - tým Mgr. Alice Jendelové, GZW - tým Mgr. Ervína Duxe a 3. ZŠ - tým Mgr. Aleše Dvořáka.

ODZNAK VŠESTRANNOSTI OLYMPIJSKÝCH VÍTĚZŮ - OVOV

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 se konalo okresní kolo v soutěži Odznak všestrannosti olympijských vítězů, kterou podporuje Český olympijský výbor. Děti soutěžily v disciplínách: trojskok, hod medicinbálem, švihadlo, kliky, běh 100 m nebo dribling. V našem okrese dosáhli závodníci v družstvech výborných výsledků a první čtyři týmy se kvalifikovaly na krajské kolo ve Slaném.

KOLA KOLEČKA

V pondělí 1. května 2017 od 15:00 hodin u Klubu DDM Rakovník v Čermákových sadech proběhl za slunného počasí závod na odrážedlech, kolech i kolečkách. Do parku se sjeli malí cyklisté aby poměřili síli v tradičním prvomájovém závodě "KOLA KOLEČKA". Výsledky ke stažení zde.

ŠTAFETOVÝ POHÁR

Dne 24. dubna 2017 od 8:30 hod se na hřišti u Sokolovny v Rakovníku konal štafetový pohár základních škol. Soutěžilo se ve štafetě 8x100m a 8x200m. Celkově si nejlépe vedla ZŠ Nové Strašecí.

EKOLOGICKÁ SOUTĚŽ

Ve středu 19. dubna 2017 se v klubu DDM v Čermákových sadech konalo okresní kolo ekologické soutěže. Letošní ročník soutěže byl zaměřen na invazní druhy rostlin i živočichů. Účastníci soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích a mladší děti se mohly také zapojit do doprovodného programu s názvem EKORISKUJ.

VELIKONOCE V KLUBU

Ve čtvrtek 13. dubna 2017 od 8,30 do 15,00 hod se v Klubu DDM v Čermákových sadech konala akce VELIKONOCE V KLUBU aneb SLAVÍME ZELENÝ ČTVRTEK. Děti si mohly vyzkoušet pletení pomlázek, zdobení velikonočních vajíček a jiné vyrábění. Celkem se zúčastnilo 32 dětí ve věku od 6 do 10 let.

BIOLOGIOCKÁ OLYMPIÁDA

V pondělí 10. dubna 2017 OD 08,00 hod se v Klubu DDM v Čermákových sadech konala BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA - okresní kolo, kategorie ZŠ -D. Soutěže se zúčastnilo celkem 22 žáků z 8 škol.

STŘEDOČESKÝ TANEČNÍ POHÁR

Ve čtvrtek 6. dubna 2017 se od  8,30 hod v Domě Osvěty v Rakovníku konalo okresní kolo STŘEDOČESKÉHO TANEČNÍHO POHÁRU. Celkově se soutěže účastnilo 18 družstev. Akce konaná za finanční podpory středočeského kraje.


RAKOVNICKÝ SLAVÍČEK

Ve středu 5. dubna 2017 od 14,00 hod se konal v Klubu DDM 22. ročník pěvecké soutěže RAKOVNICKÝ SLAVÍČEK. Celkem se účastnilo 33 jednotlivců ve třech věkových kategoriích. Akce pořádána za finanční podpory města Rakovník.

ÚKLID CYKLOSTEZKY

V pátek 31. března 2017 v odpoledních hodinách se děti z cykloturistického kroužku pod vedením Hany Opatové podíleli na tradičním jarním úklidu cyklostezek v Rakovníku a okolí.

VÍTÁNÍ JARA
VÍTÁNÍ JARA

VÍTÁNÍ JARA

V úterý 21. 3. 2017 v 10,00 hod se rakovničané loučili se zimou průvodem od radnice Města Rakovník k potoku v Čermákových sadech. 

Akce proběhla ve spolupráci s folklórním kroužkem DDM BORŮVKY, MŠ Klicperova, MŠ V Lukách a MŠ V Hradbách. Děti po cestě přivítaly jaro zpěvem a tancem a na konec vhodily do Rakovnického potoka symbol zimy - Morénu.

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA
CHEMICKÁ OLYMPIÁDA


CHEMICKÁ OLYMPIÁDA


V úterý 7. 3. 2017 v chemické laboratoři GZW se konalo okresní kolo "chemické olympiády" v kategorii D (8. a 9. třída ZŠ).
Letošní téma teoretické části se týkalo především papíru a v praktické části se pracovalo s Yamadovým univerzálním indikátorem.
První tři postoupili do Krajského kola, které se koná 30.3.2016 od 8 hod na katedře chemie PedF UK, Praha1, M. D. Rettigové 4.

MASOPUST

V pátek 24. 2. 2017 se konal MASOPUSTNÍ PRŮVOD, tentokrát na téma cesta kolem světa. Sraz byl u altánu v Čermákových sadech v 16 hod a šlo se průvodem na Husovo náměstí. Před 2. ZŠ vystoupily se svým programem děti ze ZK DDM BORŮVKY a proběhla ukázka výcviku psů paní Krobové. Na Husově nám. proběhlo další vystoupení Borůvek a byla vyhodnocena soutěž o nejlepší koblihu, kterou zvítězila Slávka Matesová. Děti si mohli také zasoutěžit v několika disciplínách. Bylo připraveno i malé občerstvení a teplý čaj. I přes nepříznivé mrazivé počasí se sněhem si všichni účastníci masopustu vše pěkně užili.

Zeměpisná olympiáda
Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda

Dne 21.2.2017 proběhla v klubu DDM Rakovník v Čermákových sadech ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA - okresní kolo v kategoriích I.A (do 7. ročníků ZŠ), II.A (8.-9.r. ZŠ), kat. I. B a II. B (gymnázia). Další informace k hodnocení jsou ve výsledkové listině v příloze.
Do krajského kola, které se koná 22. 3. 2017 na ZŠ v Benešově postoupili vždy dva nejúspěšnější z každé kategorie.

ISŠ RAKOVNÍK
ISŠ RAKOVNÍK

HALOVÝ FOTBAL SŠ - okresní kolo

Dne 9. února 2017 od 08.00 hod se ve sportovní hale Rakovník konalo okresní kolo SŠ v halovém fotbale. Nejlepším týmem se stali studenti MOA Rakovník.

DOMŮ   AKCE    TÁBORY   KROUŽKY   O NÁS   KONTAKT   FOTOGALERIE