Novinky

24.06.2020 Přihlašování na zájmové kroužky 2020/21

Přihlašování na zájmové kroužky bude probíhat od 25. srpna 2020 od 17,00 hod. přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz. Návod jak s klientským centrem pracovat (jak se přihlásit) najdete zde: http://www.ddmrako.cz/krouzky-jak-se-prihlasit

05.05.2020 Otevření DDM Rakovník

Vážení rodiče, milé děti, jak jste možná zaznamenali ze sdělovacích prostředků, od 11. 5. 2020 je v souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. 4. 2020 znovu umožněna osobní účast žáků ve střediscích volného času. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 znovu otevírá většinu zájmových kroužků. Pokyny pro obnovení osobní přítomnosti v DDM a podmínkách účasti naleznete v článku Otevření DDM Rakovník.

12.03.2020 Zrušení akcí Vítání jara a Předvelikonoční tvoření

!Akce VÍTÁNÍ JARA a PŘEDVELIKONOČNÍ TVOŘENÍ jsou zrušeny na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR!

SOUTĚŽ V CIZÍCH JAZYCÍCH – NĚMČINA

12.02.2020

SOUTĚŽ V CIZÍCH JAZYCÍCH – NĚMČINA

V pondělí 10. a ve středu 12. února 2020 se v Klubu DDM v Čermákových sadech konalo okresní kolo Soutěže v cizích jazycích - Němčina. Účastníky čekala nejprve písemná část, jejíž součástí byl i poslech s porozuměním, kde žáci a studenti museli na základě slyšeného textu plnit zadaný úkol. V navazující ústní části se v krátkém úvodu soutěžící představili porotě a pak s ní vedli bez přípravy konverzaci na základě obrázku. V konverzační části soutěže se hodnotí jazyková pohotovost a kreativita, bohatost slovní zásoby, výslovnost a gramatická správnost. V kategorii I. A, která je určená žákům do 7. tříd základních škol, zvítězila Johanna Gellrichová z 3. ZŠ Rakovník před Tomášem Machem a Angelinou Červenou z 2. ZŠ Rakovník. V kategorii II. A, která je určená žákům 8. a 9. ročníku základních škol, pak těsně porazila Nela Trešlová z 3. ZŠ Rakovník Veroniku Prišťovou a Veroniku Čermákovou z 2. ZŠ Rakovník. Vítězové kategorie II. A postupují do krajského kola, které se bude konat 17. března 2020 na Gymnáziu nám. Edvarda Beneše Kladno.

Výsledkové listiny najdete zde: 


Výsledková listina Soutěže v cizích jazycích - Němčina - kat. I. A 

Výsledková listina Soutěže v cizích jazycích - Němčina - kat. II. A