10.10.2018 DRAKIÁDA 20. ŘÍJNA 2018

Letošní ročník Drakiády se uskuteční 20. října 2018! Moc se omlouváme a prosíme opravit datum drakiády v kalendářích na sobotu 20.10.2018! Budeme se těšit na všechny účastníky, a nezapomeňte draka s sebou...;-)

12.09.2018 PŘIHLÁŠKY ODEVZDÁVEJTE DO KONCE ZÁŘÍ 2018

Podepsané přihlášky, prosíme, odevzdávejte do 30. září 2018 vedoucím kroužků nebo přímo nám do Domu dětí a mládeže v Nerudově ulici č.p. 504 a v Klubu DDM Čermákových sadech 2129. V Novém Strašecí pak vedoucím kroužků nebo Jitce Samšukové na ZŠ Nové Strašecí, Komenského nám. 209. Děkujeme. :-)

21.08.2018 UPOZORNĚNÍ!

UPOZORNĚNÍ! Od nového školního roku bude přihlašování na zájmové kroužky, tábory i akce probíhat přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz. Návod jak s klientským centrem pracovat (jak se přihlásit) najdete zde: http://www.ddmrako.cz/krouzky-jak-se-prihlasit

DRAKIÁDA 2018

DRAKIÁDA

V sobotu 20. října 2018 se na rakovnickém letišti sešli ti, kteří rádi pouští draky. Za pěkného polojasného počasí s teplotou okolo 15 ºC tady totiž od 13 hodin proběhl již XXVII. ročník rakovnické DRAKIÁDY. Téměř do půl třetí odpoledne probíhala prezence a následné rozlétání draků.  Pořadatelé z DDM Rakovník a z Leteckomodelářského klubu Rakovník připravili tradičně soutěž ve třech kategoriích. Letos se bohužel soutěžilo pouze ve výšce letu draků kupovaných, protože nedorazil nikdo s domácky vyrobeným drakem. Museli se proto zrušit kategorie výška letu draků doma vyrobených i vzhled a pracnost draků doma vyrobených. Na druhou stranu porotci vyhodnotili osm nejvýše letících draků, jejichž majitelé a vodiči byli oceněni věcnými cenami. Během celého odpoledne si děti mohly zasoutěžit s pracovníky DDM Rakovník. Byla pro ně připravena překážková dráha, kterou musely absolvovat s míčkem na lžičce. Dále si mohly zazávodit v namotávání ryb, ve skoku přes švihadlo, v hodu talířem na terč anebo v hodu kroužkem na panáčky. Každý účastník, který vydržel až do vyhlašování vítězů, byl odměněn dárkem v podobě létající vrtulky, letadýlka a sladkosti. Na závěr členové LMK Rakovník předvedli ukázky svých modelů i létání některých letadel. Celkem se akce, která byla pořádána za finanční podpory Města Rakovníka a České průmyslové zdravotní pojišťovny, zúčastnilo 33 soutěžících draků a na letišti se sešlo více než 120 návštěvníků. Všem děkujeme za účast a těšíme se na viděnou opět za rok (tentokrát 12. října 2019) na XXVIII. ročníku DRAKIÁDY.
Výsledky drakiády naleznete v dokumentu pod článkem, více fotografií pak v sekci Fotogalerie.

Výsledková listina drakiáda 2018