Novinky

26.05.2021 SRPNOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ LENTILEK - PŘIHLÁŠKY AŽ OD 1. ČERVNA

Prosíme přihlašujte děti na srpnové prázdninové taneční soustředění Lentilek do klientského centra DDM až od 1. 6. do 10. 6. 2021. Omlouváme se za zpožděné spuštění přihlašování, musíme ještě zkontrolovat táborovou dokumentaci. Děkujeme za pochopení. Případně kontaktujte Mirku Donátovou na tel: 730 158 027

07.05.2021 ZNOVUOTEVŘENÍ!

Vládní nařízení dovolují opět otevřít zájmové kroužky. Tímto Vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže Rakovník znovu otevírá některé zájmové kroužky od pondělí 10.5.2021. Budou probíhat ve venkovních prostorách, kde je umožněna (podle nové úpravy) účast 30 osob vč. vedoucího. Děti do 6 let věku nemusí dokládat čestné prohlášení a nemusí tedy řešit ani testování. Pro ostatní došlo k úpravě možností na testování. Více informací o změnách i k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

05.05.2021 !ZNOVUOTEVŘENÍ!

Vládní nařízení dovolují opět otevřít zájmové kroužky. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže Rakovník znovu otevírá některé zájmové kroužky od pondělí 10.5.2021. Budou probíhat ve venkovních prostorách, kde je umožněna účast 20 osob vč. vedoucího. Více informací k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

LÉTO 2020

27.08.2020

LÉTO 2020

 
 
     Dům dětí a mládeže Rakovník pořádal i v letošním roce, který byl ovlivněn virem způsobující m onemocnění COVID-19, několik pobytových a příměstských táborů a keramické týdny.  Zrušeny bohužel byly poznávací zájezdy do rakouských Alp. Většina táborů byla již začátkem roku zcela naplněna. Rodiče s tábory počítali a děti neodhlašovali ani po koronavirové pauze.  Na keramických týdnech děti nejen vyráběly z keramiky, ale došlo i na koupání v novém rakovnickém akvaparku, seznámení se zvířaty v pracovně chovů v Klubu DDM Rakovník či celodenní výlet z Křivoklátu do Zbečna. Tradiční příměstské tábory byly v letošním roce opět velmi naplněné. Děti během nich zažívaly mnohá dobrodružství, soutěžily ve sportovních i vědomostních hrách, účastnily se questingu ve Zbečně, v horkých letních dnech navštívily venkovní bazén rakovnického akvaparku, minigolf, ale i Rabasovu galerii, kde pro ně byl připraven naučně zábavný program.  S archeoložkou Muzea TGM paní Kateřinou Blažkovou děti prošly historickou procházkou městem se zastavením na Vysoké bráně, u Mariánského sloupu a u kostela sv. Bartoloměje. Mnohé účastníky příměstských táborů zaujala i exkurze a setkání s hasiči či Policí ČR, kdy si děti mohly spoustu věcí vyzkoušet na vlastní kůži.  Proběhly samozřejmě i celodenní výlety např. na fotbalgolfové hřiště v Pavlíkově, po naučné stezce Brdatka z Křivoklátu do Zbečna, na pohádkový statek Břasy či do Muzea Českého krasu v Berouně, kde si děti vyzkoušely rýžování zlata a českých granátů, seznámily se se sopečnou činností, vyzdobily svou sopku sopečným popelem a naučily se rozeznávat horniny a nalézat v nich zkameněliny. Pobytové tábory letos probíhaly v nedalekých Kralovicích a ve Vysoké Lípě v Českém Švýcarsku.  I tady děti prožily mnohá dobrodružství a navštívily rozmanitá místa.  V Českém Švýcarsku se táborníci podívali k Dolskému mlýnu, na Českou silnici, kudy vede stejnojmenná naučná stezka, prošli Tesanou stezkou s kamenným úvozem a Pavlínčiným údolím, projeli pramicí Divokou soutěskou a dokonce se dostali do plně vybaveného pohraničního bunkru – řopíku  A-120. Závěrem prázdnin proběhla volejbalová soustředění v areálu U kolečka na Křivoklátě, kde se především hodně sportovalo.

     Všem rodičům děkujeme za přízeň a za to, že jste svěřili své potomky právě do našich rukou. Doufáme, že si vaše děti užily letní tábory a akce alespoň tak, jako my, a těšíme se na příští léto! Přejeme všem dětem úspěšný nový školní rok a připomínáme, že od 14. září zahajujeme činnost našich zájmových kroužků. Přihlašovat se na ně můžete od 25. srpna 2020 od 17:00 hod přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz  Návod jak s klientským centrem pracovat najdete na: https://www.ddmrako.cz/krouzky-jak-se-prihlasit