10.09.2020 Vstup do prostor DDM pouze s ochranou úst a nosu

Dle nařízení od čtvrtka 10.9.2020 je vstup do DDM Rakovník povolen pouze s ochranou dýchacích cest (ústa a nos). Prosíme rodiče a děti aby si při vstupu do prostor budovy DDM nasadili roušku či jinou ochranu dýchacích cest. Děkujeme.

01.09.2020 ZAHÁJENÍ ČINNOSTI ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ JE OD 14. ZÁŘÍ 2020

Zahájení činnosti zájmových kroužků DDM Rakovník je od 14. září 2020.

24.06.2020 Přihlašování na zájmové kroužky 2020/21

Přihlašování na zájmové kroužky bude probíhat od 25. srpna 2020 od 17,00 hod. přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz. Návod jak s klientským centrem pracovat (jak se přihlásit) najdete zde: http://www.ddmrako.cz/krouzky-jak-se-prihlasit

HURÁ DO ŠKOLY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

07.09.2020

HURÁ DO ŠKOLY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

I letošní posvícenská sobota 5. září 2020 se velmi povedla. Tradiční akce Hurá do školy letos proběhla v dopoledních hodinách a zúčastnilo se jí mnohem více soutěžících než v minulých dvou ročnících.  Letos jsme pro děti i rodiče měli připraveno sedm netradičně pojmenovaných disciplín, které si mohli vyzkoušet a za jejich splnění obdržet sladkou odměnu. Kdo šel mezi desátou a dvanáctou hodinou parkem, vyzvedl si soutěží kartičku s disciplínami, do které dostával jednotlivá razítka za každou splněnou disciplínu. Děti i rodiče v parku čekal přechod přes Macochu (přechod slack-line), překážkový závod s koňmi „Velká Rakovnická“, slalom s raketou na líný tenis a míčkem nazvaný „Líný Wimbledon“, střelba z luku a hod na panáka u „Robina z Křivoklátu“ či hod létajícím talířem do velkého terče nazvaný „UFO“. Děti absolvovaly i zkoušku zdatnosti v „Trojboji“, kde si vyzkoušely dřepy, skákání přes švihadlo a házení a chytání míče a nakonec se trefovaly do fotbalové branky, aby ukázaly, že jsou jako „Malý Ronaldo“.  Za poslední disciplínou soutěžící putovali až do Klubu Domu dětí a mládeže v Rakovníku, kde právě probíhal Den otevřených dveří. Děti si tu vyráběly a dobarvovaly želvičku a za splnění všech disciplín pak obdržely drobnou odměnu. V pracovně chovů si pak děti i rodiče mohli pohladit či pochovat nějaké zvíře. Největší zájem byl letos o plazy. Návštěvníci se zde dokonce zbavovali strachu z hadů a mnozí si na hada poprvé v životě alespoň sáhli. Všichni příchozí se také mohli na obrazovce televizoru pokochat fotografiemi z akcí, které proběhly v loňském školním roce, zeptat se na letošní zájmové kroužky a prohlédnout si i plakáty na podzimní akce, které pořádá Dům dětí a mládeže Rakovník.