05.05.2021 !ZNOVUOTEVŘENÍ!

Vládní nařízení dovolují opět otevřít zájmové kroužky. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže Rakovník znovu otevírá některé zájmové kroužky od pondělí 10.5.2021. Budou probíhat ve venkovních prostorách, kde je umožněna účast 20 osob vč. vedoucího. Více informací k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

15.03.2021 ZMĚNA: VYZVEDÁVÁNÍ ODMĚN PROCHÁZKA ZA POZNÁNÍM RAKOVNÍKA

Odměny za vyplněnou tajenku z akce Procházka za poznáním Rakovníka budeme vydávat až po skončení aktuálních vládních opatření a nouzového stavu. Děkujeme za pochopení.

08.03.2021 !ZRUŠENO/PŘESUNUTO - POHÁDKOVÝ ORIENŤÁČEK!

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením a epidemiologické situaci v ČR se akce dne 9.3.2021 nekoná! Až to bude možné, uspořádáme ji v nejbližším možném termínu. Děkujeme za pochopení.

HURÁ DO ŠKOLY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

07.09.2020

HURÁ DO ŠKOLY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

I letošní posvícenská sobota 5. září 2020 se velmi povedla. Tradiční akce Hurá do školy letos proběhla v dopoledních hodinách a zúčastnilo se jí mnohem více soutěžících než v minulých dvou ročnících.  Letos jsme pro děti i rodiče měli připraveno sedm netradičně pojmenovaných disciplín, které si mohli vyzkoušet a za jejich splnění obdržet sladkou odměnu. Kdo šel mezi desátou a dvanáctou hodinou parkem, vyzvedl si soutěží kartičku s disciplínami, do které dostával jednotlivá razítka za každou splněnou disciplínu. Děti i rodiče v parku čekal přechod přes Macochu (přechod slack-line), překážkový závod s koňmi „Velká Rakovnická“, slalom s raketou na líný tenis a míčkem nazvaný „Líný Wimbledon“, střelba z luku a hod na panáka u „Robina z Křivoklátu“ či hod létajícím talířem do velkého terče nazvaný „UFO“. Děti absolvovaly i zkoušku zdatnosti v „Trojboji“, kde si vyzkoušely dřepy, skákání přes švihadlo a házení a chytání míče a nakonec se trefovaly do fotbalové branky, aby ukázaly, že jsou jako „Malý Ronaldo“.  Za poslední disciplínou soutěžící putovali až do Klubu Domu dětí a mládeže v Rakovníku, kde právě probíhal Den otevřených dveří. Děti si tu vyráběly a dobarvovaly želvičku a za splnění všech disciplín pak obdržely drobnou odměnu. V pracovně chovů si pak děti i rodiče mohli pohladit či pochovat nějaké zvíře. Největší zájem byl letos o plazy. Návštěvníci se zde dokonce zbavovali strachu z hadů a mnozí si na hada poprvé v životě alespoň sáhli. Všichni příchozí se také mohli na obrazovce televizoru pokochat fotografiemi z akcí, které proběhly v loňském školním roce, zeptat se na letošní zájmové kroužky a prohlédnout si i plakáty na podzimní akce, které pořádá Dům dětí a mládeže Rakovník.