Novinky

02.11.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu vládních nařízení a prodloužení nouzového stavu je DDM Rakovník uzavřen do 20. listopadu 2020. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Děkujeme za pochopení. S polečně to všichni zvládneme a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Přejeme Vám pevné zdraví a pozitivní mysl!

14.10.2020 Informace a zábavné úkoly

DDM Rakovník uzavřeno do 3.11.2020. Vážení rodiče, milé děti, z důvodu vládních nařízení je DDM Rakovník stále uzavřeno. Vedoucí pedagogové pro Vás vymýšlí „úkoly“, kterou budou vždy uveřejněny v úterý a ve čtvrtek na našich webových stránkách a také na webu MÍT KAM JÍT , kde naleznete nejrůznější aktivity, které připravily domy dětí a mládeže z celé ČR včetně našeho domečku. Společně to všichni zvládneme a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Přejeme Vám pevné zdraví a pozitivní mysl!

14.10.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Obě budovy DDM Rakovník a pracoviště v Novém Strašecí budou uzavřeny do 23. října 2020. V případě nutnosti k vyřešení problému volejte ředitelku DDM Rakovník: Monika Bechnerová - tel.: 727 962 196 nebo napište e-mail na info@ddmrako.cz. Všichni zaměstnanci pracují na Homeoffice. Děkujeme za pochopení.

Č: 48 - Dušičkové tvoření - duchové z papírových talířů

03.11.2020

DUŠIČKOVÉ TVOŘENÍ - DUCHOVÉ Z PAPÍROVÝCH TALÍŘŮ


Dušičky už sice byly včera, ale i po nich si můžete vyzdobit svůj pokojíček, zahradní altán nebo pergolu duchy z papírových talířů. 

Budete potřebovat: 
 - papírové talíře nebo čtvrtku na kterou si obkreslíte kruh
 - nůžky
 - lepidlo
 - fixy nebo pastelky

Na papírový talíř fixem či patelkou nakreslíte oči a pusu.
Z bílého krepového papíru nastříháte proužky, které přestříháte na cca 20-30 cm dlouhé pruhy.Z bílého či šedého papíru si vystřihnete ruce a nalepíte je stejně jako krepový papír lepidlem (příp. tavnou lepící pistolí) na zadní stranu talíře. Do horní části talíře uděláte kancelářskou děrovačkou dírku a do ní uvážete provázek. 


Fotografie svých duchů nám můžete poslat na e-mail: dolezal@ddmrako.cz

Fantazii se meze nekladou, na obrázcích najdete pouze několik inspirací: