Novinky

11.01.2021 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do odvolání uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete na webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

30.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do 10. ledna 2021 uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete ba webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

02.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Od 7.12.2020 je v souladu s usnesením vlády č. 1263 ze dne 30.11. 2020 znovu umožněna osobní účast žáků ve střediscích volného času v počtu do 10 osob vč. vedoucího. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 znovu otevírá některé zájmové kroužky. Více informací k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

Č: 48 - Dušičkové tvoření - duchové z papírových talířů

03.11.2020

DUŠIČKOVÉ TVOŘENÍ - DUCHOVÉ Z PAPÍROVÝCH TALÍŘŮ


Dušičky už sice byly včera, ale i po nich si můžete vyzdobit svůj pokojíček, zahradní altán nebo pergolu duchy z papírových talířů. 

Budete potřebovat: 
 - papírové talíře nebo čtvrtku na kterou si obkreslíte kruh
 - nůžky
 - lepidlo
 - fixy nebo pastelky

Na papírový talíř fixem či patelkou nakreslíte oči a pusu.
Z bílého krepového papíru nastříháte proužky, které přestříháte na cca 20-30 cm dlouhé pruhy.Z bílého či šedého papíru si vystřihnete ruce a nalepíte je stejně jako krepový papír lepidlem (příp. tavnou lepící pistolí) na zadní stranu talíře. Do horní části talíře uděláte kancelářskou děrovačkou dírku a do ní uvážete provázek. 


Fotografie svých duchů nám můžete poslat na e-mail: dolezal@ddmrako.cz

Fantazii se meze nekladou, na obrázcích najdete pouze několik inspirací: