Novinky

11.01.2021 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do odvolání uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete na webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

30.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do 10. ledna 2021 uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete ba webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

02.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Od 7.12.2020 je v souladu s usnesením vlády č. 1263 ze dne 30.11. 2020 znovu umožněna osobní účast žáků ve střediscích volného času v počtu do 10 osob vč. vedoucího. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 znovu otevírá některé zájmové kroužky. Více informací k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

Č. 50 - Pajduláci z listí

10.11.2020

PAJDULÁCI Z LISTÍ



Nastal listopad a všude kolem nás je stále spousta listí. Zkuste si z něho vyrobit panáčka, pajduláka, listňáka, listového skřítka...

Budete potřebovat: 
- spadané barevné listí
- špejle
- velkou bramboru
- menší bramboru nebo jablíčko na hlavičku

Bramboru rozříznete na polovinu a řeznou plochou položíte na podložku. Do brambory zapíchnete špejli  na  kterou   „navléknete“ listy. Na konec špejle napíchnete jablíčko nebo menší bramboru - hlavičku. Hlavičku můžete dozdobit podle vlastní fantazie (oči-jeřabiny, klobouk- textil , šiška, žalud nebo bukvice…). 

Fotografie svých "listňáků" nám můžete poslat na e-mail: dolezal@ddmrako.cz.

Fantazii se meze nekladou, na obrázcích najdete pouze několik inspirací: