Novinky

02.11.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu vládních nařízení a prodloužení nouzového stavu je DDM Rakovník uzavřen do 20. listopadu 2020. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Děkujeme za pochopení. S polečně to všichni zvládneme a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Přejeme Vám pevné zdraví a pozitivní mysl!

14.10.2020 Informace a zábavné úkoly

DDM Rakovník uzavřeno do 3.11.2020. Vážení rodiče, milé děti, z důvodu vládních nařízení je DDM Rakovník stále uzavřeno. Vedoucí pedagogové pro Vás vymýšlí „úkoly“, kterou budou vždy uveřejněny v úterý a ve čtvrtek na našich webových stránkách a také na webu MÍT KAM JÍT , kde naleznete nejrůznější aktivity, které připravily domy dětí a mládeže z celé ČR včetně našeho domečku. Společně to všichni zvládneme a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Přejeme Vám pevné zdraví a pozitivní mysl!

14.10.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Obě budovy DDM Rakovník a pracoviště v Novém Strašecí budou uzavřeny do 23. října 2020. V případě nutnosti k vyřešení problému volejte ředitelku DDM Rakovník: Monika Bechnerová - tel.: 727 962 196 nebo napište e-mail na info@ddmrako.cz. Všichni zaměstnanci pracují na Homeoffice. Děkujeme za pochopení.

Č. 50 - Pajduláci z listí

10.11.2020

PAJDULÁCI Z LISTÍNastal listopad a všude kolem nás je stále spousta listí. Zkuste si z něho vyrobit panáčka, pajduláka, listňáka, listového skřítka...

Budete potřebovat: 
- spadané barevné listí
- špejle
- velkou bramboru
- menší bramboru nebo jablíčko na hlavičku

Bramboru rozříznete na polovinu a řeznou plochou položíte na podložku. Do brambory zapíchnete špejli  na  kterou   „navléknete“ listy. Na konec špejle napíchnete jablíčko nebo menší bramboru - hlavičku. Hlavičku můžete dozdobit podle vlastní fantazie (oči-jeřabiny, klobouk- textil , šiška, žalud nebo bukvice…). 

Fotografie svých "listňáků" nám můžete poslat na e-mail: dolezal@ddmrako.cz.

Fantazii se meze nekladou, na obrázcích najdete pouze několik inspirací: