Novinky

11.01.2021 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do odvolání uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete na webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

30.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do 10. ledna 2021 uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete ba webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

02.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Od 7.12.2020 je v souladu s usnesením vlády č. 1263 ze dne 30.11. 2020 znovu umožněna osobní účast žáků ve střediscích volného času v počtu do 10 osob vč. vedoucího. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 znovu otevírá některé zájmové kroužky. Více informací k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

Č. 52 - Motýlci a andělíčci ze šišek

17.11.2020

MOTÝLCI A ANDĚLÍČCI ZE ŠIŠEKPokud se Vám v lese podaří najít pěkná šiška a několik pěkných listů ze stromu, pokuste se vyrobit motýlka a pokud už se nemůžete dočkat Vánoc, zkuste si sestavit andílka. 

Budete potřebovat: 
- několik šišek
- menší bramboru, jablíčko nebo vlašský ořech na hlavičku
- provázek, zbytky vlny nebo mech na vlásky
- vlnu, vatu, papír, krajky, textil, spadané listí na křídla
- tavnou pistoli

- nůžky

- fixy nebo pastelky

Na ořechy, jablíčka nebo bramboru nakreslete pěkný obličej. Tavnou pistolí přilepte hlavičku k tělíčku - šišce, a provázky, vlnu nebo mech pak připevněte na hlavičku jako vlásky. Tavnou pistolí pak přidělejte i křídla, andílkům z vlny, vaty, textilu či krajky a motýlkům z listí či textilie. 

Fotografie svých motýlků a andílků nám můžete poslat na e-mail: dolezal@ddmrako.cz.

Fantazii se meze nekladou, na obrázcích najdete pouze několik inspirací: