Novinky

22.07.2021 PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁJMOVÉ KROUŽKY 2021/22

V sekci "KROUŽKY" již naleznete aktuální nabídku kroužků pro školní rok 2021/2022. Můžete se do nich přihlásit on-line přes klientské centrum DDM Rakovník (při výběru kroužků dbejte na volbu správného střediska). UPOZORNĚNÍ! Přihlašování na zájmové kroužky bude probíhat od čtvrtka 26. srpna 2021 od 17,00 hod.

26.05.2021 SRPNOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ LENTILEK - PŘIHLÁŠKY AŽ OD 1. ČERVNA

Prosíme přihlašujte děti na srpnové prázdninové taneční soustředění Lentilek do klientského centra DDM až od 1. 6. do 10. 6. 2021. Omlouváme se za zpožděné spuštění přihlašování, musíme ještě zkontrolovat táborovou dokumentaci. Děkujeme za pochopení. Případně kontaktujte Mirku Donátovou na tel: 730 158 027

07.05.2021 ZNOVUOTEVŘENÍ!

Vládní nařízení dovolují opět otevřít zájmové kroužky. Tímto Vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže Rakovník znovu otevírá některé zájmové kroužky od pondělí 10.5.2021. Budou probíhat ve venkovních prostorách, kde je umožněna (podle nové úpravy) účast 30 osob vč. vedoucího. Děti do 6 let věku nemusí dokládat čestné prohlášení a nemusí tedy řešit ani testování. Pro ostatní došlo k úpravě možností na testování. Více informací o změnách i k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

Č. 52 - Motýlci a andělíčci ze šišek

17.11.2020

MOTÝLCI A ANDĚLÍČCI ZE ŠIŠEKPokud se Vám v lese podaří najít pěkná šiška a několik pěkných listů ze stromu, pokuste se vyrobit motýlka a pokud už se nemůžete dočkat Vánoc, zkuste si sestavit andílka. 

Budete potřebovat: 
- několik šišek
- menší bramboru, jablíčko nebo vlašský ořech na hlavičku
- provázek, zbytky vlny nebo mech na vlásky
- vlnu, vatu, papír, krajky, textil, spadané listí na křídla
- tavnou pistoli

- nůžky

- fixy nebo pastelky

Na ořechy, jablíčka nebo bramboru nakreslete pěkný obličej. Tavnou pistolí přilepte hlavičku k tělíčku - šišce, a provázky, vlnu nebo mech pak připevněte na hlavičku jako vlásky. Tavnou pistolí pak přidělejte i křídla, andílkům z vlny, vaty, textilu či krajky a motýlkům z listí či textilie. 

Fotografie svých motýlků a andílků nám můžete poslat na e-mail: dolezal@ddmrako.cz.

Fantazii se meze nekladou, na obrázcích najdete pouze několik inspirací: