Novinky

02.11.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu vládních nařízení a prodloužení nouzového stavu je DDM Rakovník uzavřen do 20. listopadu 2020. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Děkujeme za pochopení. S polečně to všichni zvládneme a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Přejeme Vám pevné zdraví a pozitivní mysl!

14.10.2020 Informace a zábavné úkoly

DDM Rakovník uzavřeno do 3.11.2020. Vážení rodiče, milé děti, z důvodu vládních nařízení je DDM Rakovník stále uzavřeno. Vedoucí pedagogové pro Vás vymýšlí „úkoly“, kterou budou vždy uveřejněny v úterý a ve čtvrtek na našich webových stránkách a také na webu MÍT KAM JÍT , kde naleznete nejrůznější aktivity, které připravily domy dětí a mládeže z celé ČR včetně našeho domečku. Společně to všichni zvládneme a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Přejeme Vám pevné zdraví a pozitivní mysl!

14.10.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Obě budovy DDM Rakovník a pracoviště v Novém Strašecí budou uzavřeny do 23. října 2020. V případě nutnosti k vyřešení problému volejte ředitelku DDM Rakovník: Monika Bechnerová - tel.: 727 962 196 nebo napište e-mail na info@ddmrako.cz. Všichni zaměstnanci pracují na Homeoffice. Děkujeme za pochopení.

Č. 52 - Motýlci a andělíčci ze šišek

17.11.2020

MOTÝLCI A ANDĚLÍČCI ZE ŠIŠEKPokud se Vám v lese podaří najít pěkná šiška a několik pěkných listů ze stromu, pokuste se vyrobit motýlka a pokud už se nemůžete dočkat Vánoc, zkuste si sestavit andílka. 

Budete potřebovat: 
- několik šišek
- menší bramboru, jablíčko nebo vlašský ořech na hlavičku
- provázek, zbytky vlny nebo mech na vlásky
- vlnu, vatu, papír, krajky, textil, spadané listí na křídla
- tavnou pistoli

- nůžky

- fixy nebo pastelky

Na ořechy, jablíčka nebo bramboru nakreslete pěkný obličej. Tavnou pistolí přilepte hlavičku k tělíčku - šišce, a provázky, vlnu nebo mech pak připevněte na hlavičku jako vlásky. Tavnou pistolí pak přidělejte i křídla, andílkům z vlny, vaty, textilu či krajky a motýlkům z listí či textilie. 

Fotografie svých motýlků a andílků nám můžete poslat na e-mail: dolezal@ddmrako.cz.

Fantazii se meze nekladou, na obrázcích najdete pouze několik inspirací: