Novinky

11.01.2021 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do odvolání uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete na webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

30.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do 10. ledna 2021 uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete ba webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

02.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Od 7.12.2020 je v souladu s usnesením vlády č. 1263 ze dne 30.11. 2020 znovu umožněna osobní účast žáků ve střediscích volného času v počtu do 10 osob vč. vedoucího. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 znovu otevírá některé zájmové kroužky. Více informací k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

Č. 54 - Netradiční adventní kalendář

24.11.2020

NETRADIČNÍ ADVENTNÍ KALENDÁŘVyrobte si doma sami netradiční adventní kalendář. Tady je pár nápadů, jak mohou kalendáře vypadat:

Adventní kalendář I.

Budete potřebovat: 
- karton
- stužka
- 24 kusů kolíčků na prádlo
- 24 čajů v sáčcích
- tavnou pistoli

Na karton si nejříve obkreslete kruh a do něj ještě menší kruh (např. podle velké a malé zavařovací sklenice) a vyřízněte ho(poproste rodiče, ať vám pomohou). Vyříznutý kruh omotejte stužkou a tavnou pistolí na něj nalepte kolíčky. Kolíčky si můžete ozdobit nebo pomalovat, je dobré na ně napsat čísla 1 - 24. Do kolíčků nakonec upevněte čajové sáčky na každý den jeden. 


Adventní kalendář II. 

Budete potřebovat: 
- různé balicí papíry
- stužky, bavlnky, provázky
- lať, dřevěné ramínko na oděvy nebo větev,...
- 24 sladkostí, dárečků

Dárečky zabalte do ozdobných balicích papírů a popište čísly od jedné do čtyřiadvaceti. K větvi, laťce či ramínku připevněte provaz, za který budou držet na hřebíku, skobě, věšáku,... K dárečkům přivažte provázky, bavlnky či stužky a pověste je na větev, laťku či ramínko. Adventní kalendář III. 

Budete potřebovat: 
- dostatečně!!! dlouhou klobásu
- bavlnku nebo provázek
- čtvrtku a fixy (popř. můžete použít vystřižená čísla ze starého kalendáře)

Vystříhejte ze starého kalendáře či čtvrtky čtverečky s čísly 1 - 24. Postupně je navazujte provázkem na klobásu. Dobrou chuť!


Fotografie svých adventních kalendářů nám můžete poslat na e-mail: dolezal@ddmrako.cz.