22.02.2019 POTVRZENÍ PŘIHLÁŠEK

O jarních prázdninách, tedy od 25. února až do 3. března 2019, prosím, omluvte to, že nebudeme reagovat na Vaše přihlášení přes klientské centrum: https://ddmrako.iddm.cz/ Neozveme se Vám do tří dnů, ale vše vyřídíme hned po 3. březnu 2019. Děkujeme za pochopení.

22.02.2019 OMEZENÍ PROVOZNÍ DOBY - DDM RAKOVNÍK, NERUDOVA 504

O jarních prázdninách nebude od pondělí 25. 2. do středy 27. 2. 2019 nikdo přítomen v budově DDM Rakovník, Nerudova 504. Omezení se týká i kanceláře paní účetní. Děkujeme za pochopení.

04.01.2019 PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH

VÍCE INFORMACÍ O PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORECH, KTERÉ SE USKUTEČNÍ O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH NAJDETE NA STRÁNKÁCH V PONDĚLÍ 7. LEDNA 2019. TO BUDE TAKÉ MOŽNÉ SE NA TÁBORY PŘIHLÁSIT.

HALLOWEENSKÉ TVOŘENÍ A HRY

HALLOWEENSKÉ TVOŘENÍ A HRY

V úterý 30. října se na sále Klubu DDM sešla necelá třicítka šikovných dětí, které si chtěly vyrobit několik dekoračních předmětů týkajících se Halloweenu. Od rána se tak účastníci akce věnovali vykrajování cukroví, vystřihování a lepení lebek a dýní z papíru či výrobě a zdobení halloweenského věnce a závěsu. Z akce si pak odnesli i svíticího ducha z Fimo hmoty anebo barevné strašidlo vycpané hoblinami. Po výtečném obědě byla pro děti připravena cesta za pokladem, ke které jsme využili „hledačku“ (questing) Rakovník: Za strašidelnou rakovnickou legendou. Děti si nejprve přečetly legendu o Rakovnické smrti a pak už se pustily do plnění úkolů a hledání míst, které bylo důležité navštívit, aby „hledačku“ správně vyluštily. Začínalo se u Pražské brány, kde účastníci hledali starý nápis, pokračovalo se přes nádvoří městského muzea ke kostelu, pak do Vysoké ulice a odtud směrem na městský hřbitov, kde „hledačka“ končí. S některými úkoly jsme dětem museli trochu pomoct, ale jinak se samy snažily najít to, co hledat měly a často se jim to i povedlo. Podařil se jim tak vyluštit kód, který je v Klubu Domu dětí a mládeže pustil do záhadné krabice s pokladem, tedy sladkou odměnou.