04.01.2019 PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH

VÍCE INFORMACÍ O PŘÍMĚSTSKÝCH TÁBORECH, KTERÉ SE USKUTEČNÍ O JARNÍCH PRÁZDNINÁCH NAJDETE NA STRÁNKÁCH V PONDĚLÍ 7. LEDNA 2019. TO BUDE TAKÉ MOŽNÉ SE NA TÁBORY PŘIHLÁSIT.

03.01.2019 PŘIHLAŠOVÁNÍ NA LETNÍ TÁBORY

UPOZORNĚNÍ! PŘIHLAŠOVÁNÍ NA LETNÍ TÁBORY BUDE PROBÍHAT OD PONDĚLÍ 4. ÚNORA 2019 OD 18,00 HOD. PŘES KLIENTSKÉ CENTRUM DDM RAKOVNÍK: https://ddmrako.iddm.cz NÁVOD JAK S KLIENTSKÝM CENTREM PRACOVAT NAJDETE NA: ddmrako.cz

19.12.2018 Potvrzení přihlášek

Od 19. prosince až do 7. ledna prosím omluvte to, že nebudeme reagovat na Vaše přihlášení přes klientské centrum: https://ddmrako.iddm.cz/ Neozveme se Vám do tří dnů, ale vše vyřídíme hned po 7. lednu. Děkujeme za pochopení.

HALLOWEENSKÉ TVOŘENÍ A HRY

HALLOWEENSKÉ TVOŘENÍ A HRY

V úterý 30. října se na sále Klubu DDM sešla necelá třicítka šikovných dětí, které si chtěly vyrobit několik dekoračních předmětů týkajících se Halloweenu. Od rána se tak účastníci akce věnovali vykrajování cukroví, vystřihování a lepení lebek a dýní z papíru či výrobě a zdobení halloweenského věnce a závěsu. Z akce si pak odnesli i svíticího ducha z Fimo hmoty anebo barevné strašidlo vycpané hoblinami. Po výtečném obědě byla pro děti připravena cesta za pokladem, ke které jsme využili „hledačku“ (questing) Rakovník: Za strašidelnou rakovnickou legendou. Děti si nejprve přečetly legendu o Rakovnické smrti a pak už se pustily do plnění úkolů a hledání míst, které bylo důležité navštívit, aby „hledačku“ správně vyluštily. Začínalo se u Pražské brány, kde účastníci hledali starý nápis, pokračovalo se přes nádvoří městského muzea ke kostelu, pak do Vysoké ulice a odtud směrem na městský hřbitov, kde „hledačka“ končí. S některými úkoly jsme dětem museli trochu pomoct, ale jinak se samy snažily najít to, co hledat měly a často se jim to i povedlo. Podařil se jim tak vyluštit kód, který je v Klubu Domu dětí a mládeže pustil do záhadné krabice s pokladem, tedy sladkou odměnou.