10.10.2018 DRAKIÁDA 20. ŘÍJNA 2018

Letošní ročník Drakiády se uskuteční 20. října 2018! Moc se omlouváme a prosíme opravit datum drakiády v kalendářích na sobotu 20.10.2018! Budeme se těšit na všechny účastníky, a nezapomeňte draka s sebou...;-)

12.09.2018 PŘIHLÁŠKY ODEVZDÁVEJTE DO KONCE ZÁŘÍ 2018

Podepsané přihlášky, prosíme, odevzdávejte do 30. září 2018 vedoucím kroužků nebo přímo nám do Domu dětí a mládeže v Nerudově ulici č.p. 504 a v Klubu DDM Čermákových sadech 2129. V Novém Strašecí pak vedoucím kroužků nebo Jitce Samšukové na ZŠ Nové Strašecí, Komenského nám. 209. Děkujeme. :-)

21.08.2018 UPOZORNĚNÍ!

UPOZORNĚNÍ! Od nového školního roku bude přihlašování na zájmové kroužky, tábory i akce probíhat přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz. Návod jak s klientským centrem pracovat (jak se přihlásit) najdete zde: http://www.ddmrako.cz/krouzky-jak-se-prihlasit

HALLOWEENSKÉ TVOŘENÍ A HRY

HALLOWEENSKÉ TVOŘENÍ A HRY

V úterý 30. října se na sále Klubu DDM sešla necelá třicítka šikovných dětí, které si chtěly vyrobit několik dekoračních předmětů týkajících se Halloweenu. Od rána se tak účastníci akce věnovali vykrajování cukroví, vystřihování a lepení lebek a dýní z papíru či výrobě a zdobení halloweenského věnce a závěsu. Z akce si pak odnesli i svíticího ducha z Fimo hmoty anebo barevné strašidlo vycpané hoblinami. Po výtečném obědě byla pro děti připravena cesta za pokladem, ke které jsme využili „hledačku“ (questing) Rakovník: Za strašidelnou rakovnickou legendou. Děti si nejprve přečetly legendu o Rakovnické smrti a pak už se pustily do plnění úkolů a hledání míst, které bylo důležité navštívit, aby „hledačku“ správně vyluštily. Začínalo se u Pražské brány, kde účastníci hledali starý nápis, pokračovalo se přes nádvoří městského muzea ke kostelu, pak do Vysoké ulice a odtud směrem na městský hřbitov, kde „hledačka“ končí. S některými úkoly jsme dětem museli trochu pomoct, ale jinak se samy snažily najít to, co hledat měly a často se jim to i povedlo. Podařil se jim tak vyluštit kód, který je v Klubu Domu dětí a mládeže pustil do záhadné krabice s pokladem, tedy sladkou odměnou.