Novinky

11.01.2021 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do odvolání uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete na webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

30.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do 10. ledna 2021 uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete ba webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

02.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Od 7.12.2020 je v souladu s usnesením vlády č. 1263 ze dne 30.11. 2020 znovu umožněna osobní účast žáků ve střediscích volného času v počtu do 10 osob vč. vedoucího. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 znovu otevírá některé zájmové kroužky. Více informací k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

Č. 56 - Mikuláš s vousy

01.12.2020

MIKULÁŠ S VOUSYJe tady prosinec a blíží se Mikuláš. Přichystejte se na setkání s ním tím, že si vyrobíte jeho podobiznu. A až nějakého Mikuláše potkáte, můžete mu ji ukázat. 

Budete potřebovat: 
- bílý papír (2 - 4 kusy), popřípadě i červený a růžový papír
- pastelky nebo fixy
- nůžky
- lepidlo

Na papír namalujte Mikulášův obličej a čepici, vybarvěte je, případně jinak dozdobte. Pak obličej i Mikulášskou čepici vystřihněte. Bílý papír nastříhejte na proužky a pak kroužky spojujte lepidlem a tvořte z nich krátké řetězy. Ty nakonec nalepte Mikuláši na bradu. A máte hotovo...


Fotografie svých Mikulášů nám můžete poslat na e-mail: dolezal@ddmrako.cz, ale nezapomeňte se hlavně pochlubit Mikuláši.

Fantazii se meze nekladou, na obrázcích najdete pouze několik inspirací: