Novinky

11.01.2021 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do odvolání uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete na webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

30.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do 10. ledna 2021 uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete ba webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

02.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Od 7.12.2020 je v souladu s usnesením vlády č. 1263 ze dne 30.11. 2020 znovu umožněna osobní účast žáků ve střediscích volného času v počtu do 10 osob vč. vedoucího. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 znovu otevírá některé zájmové kroužky. Více informací k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

ZIMA KORONAVIROVÁ

15.01.2021

ZIMA KORONAVIROVÁCo se děje v Domě dětí a mládeže když neprobíhají kroužky? A co dělají zaměstnanci DDM?

     Protože v této době nemůžeme pořádat žádné akce, setkání, workshopy ani výlety, vymýšlíme a zpracováváme zábavné „úkoly“ pro děti na zkrácení dlouhé chvíle, které uveřejňujeme vždy v úterý a ve čtvrtek na našich webových stránkách a také na webu MÍT KAM JÍT (mitkamjit.cz), kde naleznete nejrůznější aktivity, které připravily domy dětí a mládeže z celé ČR včetně našeho domečku.  Na portálu MÍT KAM JÍT stále najdete i nabídku doučování s názvem KAZ https://mitkamjit.cz/KAZ (Klub anonymních záškoláků aneb Pomůžeme Vám s učením). Zájemci o pomoc s učením zde mohou vyplnit formulář v jakém předmětu, popřípadě s jakým tématem by chtěli pomoci a kterou navštěvují třídu. Pracovníci DDM z celé ČR (nebo dobrovolníci) si pak mohou vybrat, komu budou pomáhat. Přihlášení je anonymní a hlásit se mohou žáci z celé republiky.


   

 
      V Klubu DDM došlo i na další zvelebování. Rekonstrukcí prošla především chodba v 1. patře Klubu DDM Rakovník, která opravdu prokoukla. Máme tu nejen nová stropní světla, ale svítí na nás i zeleně a bíle vymalované zdi, šedě natřené dveře pracoven a nové věšáky.  Za to všechno vděčíme především našemu panu údržbáři a Městu Rakovník. Město Rakovník finančně zajistilo i výměnu opony, potrhaných pláten a závěsů v sále Klubu DDM. Tímto městu Rakovník moc děkujeme. Až budou smět opět probíhat koncerty, divadelní představení a další akce, můžeme se pochlubit důstojným kulturním stánkem.

     

Také pro Vás a především pro Vaše děti připravujeme jarní i letní tábory a jejich program. Sestavujeme rozpočty, zpracováváme a upravujeme různé hry i ty celotáborové. Chystáme a domlouváme zábavný program a výlety na příměstské i pobytové tábory.  V nejbližší době nás čekají březnové jarní prázdniny. Na ty máme nachystané lyžařské tábory a pobyty na horách – v Krušných horách a Krkonoších. Bohužel, ačkoli se snažíme mít pozitivní mysl, se domníváme, že vláda do té doby nerozvolní dosavadní opatření natolik, aby se tyto akce mohly uskutečnit.  Přesto věříme, že proběhnou alespoň Jarní prázdniny v Klubu a v Novém Strašecí. Jejich program najdete zde a případnou změnu programu zveřejníme na našich webových stránkách. V případě vládních omezení se budeme snažit upravit program tak, aby tábor mohl proběhnout i v omezeném režimu (např. v případě třetího stupně PES: 9 účastníků, případně jen vycházky po okolí, půldenní výlety do přírody, hry, soutěže a pokusy v budovách DDM Rakovník).  Budeme se snažit vymyslet pro děti jakékoli akce, které nám vláda dovolí, aby k nám děti mohly přijít a užít si zábavu s ostatními dětmi.

     Doufáme, že nejdéle v létě poběží vše už v normálním režimu a uvidíme se s dětmi na našich pobytových i příměstských táborech.  Jejich přehled najdete na stránkách ddmrako.cz. Přihlašování na letní tábory bude probíhat od úterý 2. února 2021 od 17,00 hod. přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz. Těšíme se, až se s Vámi a Vašimi dětmi budeme moci sejít či potkat na naší akci, táboře nebo jen na zájmovém kroužku.  Už aby to bylo, bez kroužků to u nás v Domě dětí a mládeže Rakovník není to pravé.