24.09.2021 Dne 27.9.2021 se kroužky konají, 28.9. se nekonají (svátek)

V pondělí 27.9.2021 se zájmové kroužky konají, ovšem ve státní svátek v úterý 28.9.2021 se nekonají. Děkujeme za pochopení.

HURÁ DO ŠKOLY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

07.09.2021

HURÁ DO ŠKOLY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Letošní posvícenská sobota 4. září 2021 se opět velmi povedla. Tradiční akce Hurá do školy letos podruhé proběhla v dopoledních hodinách a zúčastnilo se jí ještě více soutěžících než v roce minulém. Pro děti i jejich rodiče bylo připraveno sedm netradičně pojmenovaných disciplín, které si mohli vyzkoušet a za jejich splnění obdržet drobnou odměnu. Kdo šel mezi desátou a dvanáctou hodinou parkem, vyzvedl si soutěží kartičku s disciplínami, do které dostával jednotlivá razítka za každou splněnou disciplínu. Děti i rodiče tak v parku čekal přechod přes Macochu (přechod slackline), překážkový závod s koňmi „Velká Rakovnická“, slalom s raketou na líný tenis a míčkem nazvaný „Líný Wimbledon“, střelba z luku u „Robina z Křivoklátu“ či hod létajícím talířem do velkého terče nazvaný „UFO“. Děti absolvovaly i zkoušku zdatnosti v „Trojboji“, kde si letos vyzkoušely přechod „říčních kamenů“ bosýma nohama, udělat několik dřepů a pak hodit na cíl. „Trojboj“ se stal velice oblíbenou disciplínou a někteří mladí nadšenci ho vyzkoušeli více než pětkrát. Ještě při jedné disciplíně se zapotili malí i velcí a svůj um zde předváděli hlavně tatínkové, ale i šikovní kluci a holky. Šlo o disciplínu nazvanou „Malý Ronaldo“, kde se trefovaly do fotbalové branky, ve které byla plachta s dírami, do kterých se vešel míč. Několik dalších disciplín si pak účastníci akce mohli vyzkoušet na betonovém hřišti, kde jim folklorní soubor Borůvky představil několik retro her a zábavu, kterou se bavili lidé dříve. Mezi toto „retrohraní“ patřilo: skákání gumy, skákání panáka, roztočení káči, přebírání provázku, přetahování lanem, točení obručemi a další.

V Klubu Domu dětí a mládeže v Rakovníku od devíti hodin probíhal také Den otevřených dveří. Děti si tu mohly navléknout korálkový náramek a ostatní se něco dozvědět o letošní nabídce zájmových kroužků. V pracovně chovů si pak děti i rodiče mohli pohladit či pochovat nějaké zvíře. Chovy navštívilo opravdu mnoho rodičů, prarodičů i dětí a velký zájem byl letos překvapivě o hmyz – strašilky ďábelské a pakobylky. Několik nadšenců si tyto živočichy dokonce odneslo domů. Všichni příchozí se také mohli na obrazovce televizoru pokochat fotografiemi z akcí, které proběhly v loňském a předloňském školním roce, a prohlédnout si i plakáty na podzimní akce, které pořádá Dům dětí a mládeže Rakovník.