24.09.2021 Dne 27.9.2021 se kroužky konají, 28.9. se nekonají (svátek)

V pondělí 27.9.2021 se zájmové kroužky konají, ovšem ve státní svátek v úterý 28.9.2021 se nekonají. Děkujeme za pochopení.

DNY ORIENTACE V PŘÍRODĚ – WORLD ORIENTEERING DAY

10.09.2021

DNY ORIENTACE V PŘÍRODĚ – WORLD ORIENTEERING DAY

Ve čtvrtek 9. září 2021 si žáci třetích až pátých tříd ZŠ vyzkoušeli, jaké je to běžet orientační závod. V parku v Čermákových sadech a blízkém okolí je totiž čekala akce s názvem Dny orientace v přírodě, kterou pořádá Dům dětí a mládeže ve spolupráci s oddílem orientačního běhu OK Rakovník. Již několik let se akce koná v rámci světového dne orientačního běhu – World orienteering day. Ten byl kvůli situaci s covidem-19 letos vyhlášen dokonce ve dvou termínech – na jaře a na podzim. Na mapě s názvem "Čermákovy sady" měli účastníci připravenou trať s 8 kontrolními stanovišti. Děti běžely ve dvojicích, které startovaly po jedné minutě, aby se omezilo setkávání na kontrolách označených oranžovo-bílými lampiony. Nejrychlejší běžci zvládli trať oběhnout za 5 – 7 minut, všichni účastníci pak v cíli obdrželi diplom a drobnou sladkou odměnu. Celkem si orientační běh přišlo vyzkoušet 169 zájemců.

Výsledková listina:
Výsledková listina Dny orientace v přírodě 2021.xls