Novinky

22.11.2021 INFORMACE PRO VSTUP DO DDM RAKOVNÍK

Zájmová činnost: děti do 18 let věku se nemusí prokazovat O-T-N (očkování-test-nemoc). Nad 18 let věku prokázání O-N (očkování-nemoc). Akce: děti do 12 let věku nemusí dokládat O-T-N, děti 12 - 18 let se musí prokázat O-T-N (pouze PCR test). Nad 18 let prokázání O-N.

25.10.2021 UPOZORNĚNÍ!

Od středy 27.10. do pátku 29.10. 2021 se nekonají zájmové kroužky z důvodu probíhajících podzimních prázdnin a státního svátku. Děkujeme za pochopení.

24.09.2021 Dne 27.9.2021 se kroužky konají, 28.9. se nekonají (svátek)

V pondělí 27.9.2021 se zájmové kroužky konají, ovšem ve státní svátek v úterý 28.9.2021 se nekonají. Děkujeme za pochopení.

ZA SLUNCEM A HVĚZDAMI

02.10.2021

ZA SLUNCEM A HVĚZDAMIV pátek 1. října 2021 jsme uspořádali už 5. ročník přírodovědné akce s názvem „Za Sluncem a hvězdami“. Kolem čtvrté hodiny odpolední jsme se sešli s účastníky v Klubu DDM v Čermákových sadech, kde si děti odložily svá zavazadla a připravily si karimatky a spacáky na noční přespání. Letos jsme se za pozorováním oblohy vypravili do hvězdárny v Žebráku, kde nás už očekával pan Vladislav Slezák, který pro nás měl připravený pestrý program. Nejprve si děti prohlédly hvězdárnu zvenčí a dozvěděly se něco o její historii. Pak také zjistily, jak fungují sluneční hodiny, jak vypadá meteorit a co dokáže způsobit jeho pád na zem a poslechly si i mnoho dalších zajímavostí týkajících se Vesmíru. Děti se často zapojovaly do diskuze a dávaly panu Slezákovi zajímavé podněty. Po setmění jsme se všichni přemístili do malého přednáškového sálu, kde pan Slezák vyhledal a pustil několik zajímavých videí týkajících se Hvězdárny Žebrák, velikosti planet, projektu letu na Mars apod. Děti se také dozvěděly mnoho informací týkajících se dobývání Vesmíru a mohly si prohlédnout modely některých raket a raketoplánů. Po prohlídce přízemních prostor hvězdárny už byla taková tma, že jsme mohli jít pozorovat noční oblohu a pan Slezák nás pomocí laserového ukazovátka seznámil se známými i méně známými souhvězdími a planetami. Pak jsme se přemístili do hvězdářské věže s astronomickým dalekohledem, kterým jsme pozorovali mnohonásobně přiblížené planety Jupiter i s jeho měsíci a Saturn s prstencem složeným z plynů. Když jsme se všichni vystřídali u dalekohledu, vyšli jsme opět ven a pozorovali krásnou noční oblohu, na které bylo vidět mnoho vesmírných objektů včetně družic. Zpátky do Rakovníka jsme se vydali až kolem půl desáté večer a v jedenáct hodin už měly děti vyčištěné zuby a v pyžamech zapluly do svých spacáků.