Novinky

22.11.2021 INFORMACE PRO VSTUP DO DDM RAKOVNÍK

Zájmová činnost: děti do 18 let věku se nemusí prokazovat O-T-N (očkování-test-nemoc). Nad 18 let věku prokázání O-N (očkování-nemoc). Akce: děti do 12 let věku nemusí dokládat O-T-N, děti 12 - 18 let se musí prokázat O-T-N (pouze PCR test). Nad 18 let prokázání O-N.

25.10.2021 UPOZORNĚNÍ!

Od středy 27.10. do pátku 29.10. 2021 se nekonají zájmové kroužky z důvodu probíhajících podzimních prázdnin a státního svátku. Děkujeme za pochopení.

24.09.2021 Dne 27.9.2021 se kroužky konají, 28.9. se nekonají (svátek)

V pondělí 27.9.2021 se zájmové kroužky konají, ovšem ve státní svátek v úterý 28.9.2021 se nekonají. Děkujeme za pochopení.

DRAKIÁDA 2021

23.10.2021

DRAKIÁDA 2021V sobotu 23. října 2021 se na letišti LMK Rakovník sešli všichni, kdo rádi pouští draky nebo se zajímají o letecké modely.  Za polojasného počasí s teplotou okolo 10 ºC tady totiž od půl druhé odpoledne proběhl již XXIX. ročník rakovnické DRAKIÁDY.  Nejprve se všichni soutěžící postupně vystřídali u prezence draků, kde nahlásili, ve které kategorii budou závodit.  Ještě než proběhlo samotné rozlétání draků, předvedli členové Letecko-modelářského klubu Rakovník své modely letadel, které dostali do výšky a chvíli s nimi polétali nad hlavami diváků. Letos konečně po nějaké době byly vyhlášeny všechny tři tradiční kategorie. Sešlo se dokonce 14 doma vyrobených draků, z nichž porota vybrala a ocenila tři nejhezčí v kategorii vzhled a pracnost. Zvláštní cenu za nejoriginálnějšího draka pak získali Sofie a Rudolf Halvovi s drakem “DOUBLE STAR”.  Několik doma vyrobených draků létalo i v poměrně silném větru docela vysoko a proto letos byla vyhlášena i kategorie výška letu draků doma vyrobených. Nejvíce obsazená pak byla kategorie, kde o umístění rozhodovala výška letu draků kupovaných. V této kategorii se o prvenství utkalo na 73 draků.  Konkurence byla velká a vítr silný, takže se dokonce několikrát stalo, že se draci utrhli a uletěli.  I v této kategorii rozhodčí určili vítěze a ti získali od pořadatelů hodnotné věcné ceny a diplom.  Během celého odpoledne se děti mohly vydovádět na několika překážkových dráhách – s koňmi, se lžičkou a míčkem anebo při přecházení umělohmotných říčních kamenů.  Byla pro ně také připravena Dračí stezka s 11 stanovišti, kde děti plnily různé jednoduché úkoly od záludných draků a skládaly tajenku.  Správně vyluštěnou tajenku pak mohly vhodit do dračí krabičky, ze které se v závěru vyhlašování losovali výherci.  Každý účastník byl po vrácení svého startovního čísla odměněn dárkem v podobě létající vrtulky nebo drobné odměny od ČPZP a lízátka. Celkem se akce, která byla pořádána za finanční podpory Města Rakovníka a České průmyslové zdravotní pojišťovny, zúčastnilo 87 soutěžících draků, ale ve vzduchu jich létala téměř stovka. Všem děkujeme za účast a těšíme se na viděnou opět za rok na jubilejním XXX. ročníku DRAKIÁDY.

Výsledkovou listinu najdete zde: 
výsledková listina draci 2021.pdf