23.06.2022 PŘIHLAŠOVÁNÍ NA ZÁJMOVÉ KROUŽKY 2022/23

V sekci "KROUŽKY" již naleznete aktuální nabídku kroužků pro školní rok 2022/2023. Můžete se do nich přihlásit on-line přes klientské centrum DDM Rakovník (při výběru kroužků dbejte na volbu správného střediska). UPOZORNĚNÍ! Přihlašování na zájmové kroužky bude probíhat od úterý 23. srpna 2022 od 17,00 hod.

02.06.2022 UKONČENÍ ČINNOSTI ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ 2021/2022

V týdnu od 13. do 17. června 2022 budou probíhat oficiálně poslední kroužky v letošním školním roce. Některé kroužky budou pokračovat dál, záleží na rozhodnutí vedoucího kroužku a domluvě s ním. Přihlašování na zájmové kroužky v novém školním roce začne v úterý 23. srpna od 17,00 hod. přes klientské centrum DDM Rakovník.

14.04.2022 UPOZORNĚNÍ!

Ve čtvrtek 14. dubna a v pondělí 18. dubna 2022 nebudou probíhat zájmové kroužky. Užijte si velikonoční prázdniny!

HURÁ DO ŠKOLY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

03.09.2022

HURÁ DO ŠKOLY A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Letošní posvícenská sobota 3. září 2022 byla opět velmi povedená, hlavně díky pěknému slunečnému počasí. Tradiční akce Hurá do školy letos proběhla už potřetí v dopoledních hodinách a zúčastnila se jí téměř stovka dětí se svými rodiči. Pro všechny účastníky bylo připraveno osm netradičně pojmenovaných rakovnických disciplín, které si mohli vyzkoušet a za jejich splnění obdržet drobnou odměnu. Kdo šel mezi desátou a dvanáctou hodinou parkem, vyzvedl si soutěžní kartičku s disciplínami, do které pořadatelé označovali každou splněnou disciplínu. Děti i rodiče tak v parku čekal přechod přes Racochu, nejhlubší rakovnickou propast (přechod slackline), překážkový závod s koňmi „Velká Rakovnická“, slalom s raketou na líný tenis a míčkem nazvaný „Rakovnický líný Wimbledon“, střelba z luku a hod míčkem u „Robina z Křivoklátu“ či hod létajícím talířem do velkého terče nazvaný „ Rakovnické UFO“. Děti absolvovaly i přechod přes Rakovnický potok po „říčních kamenech“ nebo Pohádkový orienťáček, při kterém si vyluštily i jméno jedné postavy z Večerníčku o včelích medvídcích. Ještě při jedné disciplíně se zapotili malí i velcí a svůj um zde předváděli hlavně tatínkové, ale i šikovní kluci a holky. Šlo o disciplínu nazvanou „Rakovnický Ronaldo“, kde se trefovaly do fotbalové branky, ve které byla plachta s dírami, do kterých se vešel míč.

V Klubu Domu dětí a mládeže v Rakovníku od devíti hodin probíhal také Den otevřených dveří. Děti si tu mohly dobarvit červený kámen a vytvořit tak z něj berušku. Ti ostatní se pak mohli něco dozvědět o letošní nabídce zájmových kroužků. Největší zájem byl ovšem tradičně o pracovnu chovů, kde si děti i rodiče pohladili či pochovali nějaké to zvířátko. Chovy navštívilo opravdu mnoho rodičů, prarodičů i dětí a mnozí si zde poprvé vzali do ruky hady či jiné plazy, jiní se rádi pomazlily s chlupatými tvory (morčaty, králíky, křečky,…). Všichni příchozí se také mohli na obrazovce televizoru pokochat fotografiemi z akcí, které proběhly v loňském a předloňském školním roce, a prohlédnout si i plakáty na podzimní akce, které pořádá Dům dětí a mládeže Rakovník.