Novinky

05.05.2020 Otevření DDM Rakovník

Vážení rodiče, milé děti, jak jste možná zaznamenali ze sdělovacích prostředků, od 11. 5. 2020 je v souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. 4. 2020 znovu umožněna osobní účast žáků ve střediscích volného času. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 znovu otevírá většinu zájmových kroužků. Pokyny pro obnovení osobní přítomnosti v DDM a podmínkách účasti naleznete v článku Otevření DDM Rakovník.

12.03.2020 Zrušení akcí Vítání jara a Předvelikonoční tvoření

!Akce VÍTÁNÍ JARA a PŘEDVELIKONOČNÍ TVOŘENÍ jsou zrušeny na základě mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR!

10.03.2020 Uzavření budov, zrušení všech kroužků, akcí

‼️Vážení rodiče, na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, se od 11.3.2020 budovy DDM Rakovník (Nerudova, Čermákovy sady) i odloučeného pracoviště v Novém Strašecí uzavírají na dobu neurčitou. Dochází ke zrušení všech zájmových kroužků, akcí, workshopů, atd.. Děkujeme za pochopení. Monika Bechnerová, Ředitelka DDM Rakovník

BARRANDE A TRILOBIT

18.05.2019

BARRANDE A TRILOBIT


V sobotu 18. května 2019 se uskutečnil jubilejní 20. ročník pochodu Barrande a trilobit, který pořádá Klub českých turistů Rakovník a Muzeum T.G.M. Rakovník ve spolupráci s DDM Rakovník a Informačním a vzdělávacím střediskem LČR Křivoklát. Všechny trasy vedly  přes Památník Joachima Barranda ve Skryjích, kde účastníky čekal naučný kvíz zakončený testem. Cílem pochodu byl v letošním roce kemp Ahoj ve Skryjích, kde účastníci pochodu obdrželi diplom a upomínkový předmět. Mohli si tu také opéct špekáček a pokochat se hudebním doprovodem pana V. Chaloupky. Děti si tu zasoutěžily o zajímavé ceny v několika disciplínách, které si pro ně připravili zaměstnanci DDM Rakovník a Lesů ČR. Vyzkoušely si tu překážkovou dráhu, vedení míče, hod létajícím talířem na cíl, střelbu ze vzduchovky,  ale také orientační běh s obrázky zvířat a poznávaní rostlin a zvířat žijících v lese. Paní Iveta Folbrová, která celou akcí provázela a moderovala v závěru vyhlásila a ocenila ty, kdo se už léta podílejí na pořádání této akce a k oslavám připravila dokonce i šampaňské pro děti (dětské) i dospělé. Součástí programu byla také soutěž v židličkované pro děti i dospělé a losování tomboly, jejíž hlavní cenou byly dorty ve tvaru trilobita.