Novinky

10.10.2018 DRAKIÁDA 20. ŘÍJNA 2018

Letošní ročník Drakiády se uskuteční 20. října 2018! Moc se omlouváme a prosíme opravit datum drakiády v kalendářích na sobotu 20.10.2018! Budeme se těšit na všechny účastníky, a nezapomeňte draka s sebou...;-)

12.09.2018 PŘIHLÁŠKY ODEVZDÁVEJTE DO KONCE ZÁŘÍ 2018

Podepsané přihlášky, prosíme, odevzdávejte do 30. září 2018 vedoucím kroužků nebo přímo nám do Domu dětí a mládeže v Nerudově ulici č.p. 504 a v Klubu DDM Čermákových sadech 2129. V Novém Strašecí pak vedoucím kroužků nebo Jitce Samšukové na ZŠ Nové Strašecí, Komenského nám. 209. Děkujeme. :-)

21.08.2018 UPOZORNĚNÍ!

UPOZORNĚNÍ! Od nového školního roku bude přihlašování na zájmové kroužky, tábory i akce probíhat přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz. Návod jak s klientským centrem pracovat (jak se přihlásit) najdete zde: http://www.ddmrako.cz/krouzky-jak-se-prihlasit

OKRESNÍ EKOLOGICKÁ SOUTĚŽ - PODZIM

24.09.2018

 OKRESNÍ EKOLOGICKÁ SOUTĚŽ - PODZIM
   
 Ve čtvrtek 20. září 2018 se v Botanické zahradě SZeŠ konalo podzimní kolo okresní ekologické soutěže. Tématem letošního ročníku bylo již tradičně ekologické zemědělství, biopotraviny a zdravý životní styl. Soutěžící, kterých se letos na botanické zahradě sešel  rekordní počet 182 žáků a studentů, si nejprve vyslechli úvodní slovo organizátora Františka Pazdery. Poté účastníci soutěže procházeli ve dvojicích zahradou a zodpovídali na otázky týkající se již zmíněných témat. Starší žáky a studenty čekalo i poznávání několika exotických rostlin. V Klubu DDM byl pro účastníky všech kategorií připraven také doprovodný program. Mladší děti se zapojily do soutěže s názvem BIORISKUJ, který si pro ně připravila paní Jiřina Prošková z IS CHKO Křivoklátsko - Křivoklát. Starší žáci a studenti si vyslechli přednášku o ekologickém zemědělství a biopotravinách, které jim svým výkladem přiblížil pan Ing. Pazdera ze SZeŠ Rakovník. Akce proběhla za finanční podpory Města Rakovníka, úspěšné řešitele tak čekala výhra v podobě některé z masožravých rostlin a sladká odměna. Výsledky soutěže naleznete v dokumentu pod článkem.