Novinky

07.01.2020 Přihlašování na letní tábory 2020

UPOZORNĚNÍ! PŘIHLAŠOVÁNÍ NA LETNÍ TÁBORY BUDE PROBÍHAT OD ÚTERÝ 4. ÚNORA 2020 OD 17,00 HOD. PŘES KLIENTSKÉ CENTRUM DDM RAKOVNÍK: https://ddmrako.iddm.cz Všechny tábory je třeba uhradit do 24. března 2020. Nedojde-li k tomuto datu k zaplacení, budou uvědoměni náhradníci!

03.09.2019 Zahájení činnosti kroužků v týdnu od 16.9.2019

Zahájení činnosti kroužků je v týdnu od 16.9.2019!

30.08.2019 Kroužky ze Šablon II zdarma

Omlouváme se za potíže s přihlašováním na kroužky, které jsou zdarma. Už se na ně dá přihlásit. Za kroužek, prosím, neplaťte. Symbolická 1,- Kč je tam proto, že v systému IS Domeček nelze u předpisů ke kroužkům zadávat nulu. Jde o kroužky Klub deskových her, Deskové hry a Programování, které jsou hrazené ze Šablon II pro SVČ. Děkujeme za pochopení. DDM Rakovník

​HALLOWEENSKÉ VYRÁBĚNÍ

30.10.2019

HALLOWEENSKÉ VYRÁBĚNÍ
 
Ve středu 30. října se na sále Klubu DDM sešly děti, které si chtěly vyrobit několik dekoračních předmětů týkajících blížícího se Halloweenu a užít si odpoledne plné halloweenských her. Od rána tak účastníci pracovali na halloweenské krabičce(svícnu), kterou postupně zdobili dýněmi, pavučinami, netopýry, pavouky či kostlivci vyřezanými z papíru. Každý nakonec do krabičky dostal i LED svíčku, která prosvítila část s průsvitným papírem. Dále děti lepily ze dvou kulatých papírových tácků jednoduché dioráma s čarodějnicí, zámkem a netopýry, se kterým později někteří odvážlivci sehráli pěkné divadýlko. Mnohé potěšilo, že si mohli vyrobit svou vlastní hru, a to jednoduché halloweenské piškvorky, kde křížky a kolečka nahradili duchové a netopýři (respektive dýně). Nakonec se všichni vrhli na zdobení okrasné dýně přírodninami a vznikala tak opravdu jedinečná halloweenská strašidla. To ale nebylo všechno. Odpoledne se děti na sále Klubu DDM dočkaly netradičních halloweenských disciplín a kvízů. Nejprve na papíře ve dvojicích řešily několik speciálních halloweenských kvízů a hádanek a pak už si všichni zasoutěžili v posunování pavouků, které spočívalo v tom, že děti foukaly brčkem na lehkého pavouka z pěnové hmoty. Dalšími disciplínami byly hod na lepivou pavučinu tvořenou oboustrannou lepenkou a také hod míčkem na speciální halloweenskou pyramidu tvořenou ozdobenými rolemi s toaletním papírem. Všichni soutěžící byli odměněni drobnými sladkostmi a domů si odnesli nejen krásné výrobky, ale i spoustu netradičních zážitků. Více fotografií naleznete v sekci Fotogalerie.