Novinky

10.09.2020 Vstup do prostor DDM pouze s ochranou úst a nosu

Dle nařízení od čtvrtka 10.9.2020 je vstup do DDM Rakovník povolen pouze s ochranou dýchacích cest (ústa a nos). Prosíme rodiče a děti aby si při vstupu do prostor budovy DDM nasadili roušku či jinou ochranu dýchacích cest. Děkujeme.

01.09.2020 ZAHÁJENÍ ČINNOSTI ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ JE OD 14. ZÁŘÍ 2020

Zahájení činnosti zájmových kroužků DDM Rakovník je od 14. září 2020.

24.06.2020 Přihlašování na zájmové kroužky 2020/21

Přihlašování na zájmové kroužky bude probíhat od 25. srpna 2020 od 17,00 hod. přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz. Návod jak s klientským centrem pracovat (jak se přihlásit) najdete zde: http://www.ddmrako.cz/krouzky-jak-se-prihlasit

​HALLOWEENSKÉ VYRÁBĚNÍ

30.10.2019

HALLOWEENSKÉ VYRÁBĚNÍ
 
Ve středu 30. října se na sále Klubu DDM sešly děti, které si chtěly vyrobit několik dekoračních předmětů týkajících blížícího se Halloweenu a užít si odpoledne plné halloweenských her. Od rána tak účastníci pracovali na halloweenské krabičce(svícnu), kterou postupně zdobili dýněmi, pavučinami, netopýry, pavouky či kostlivci vyřezanými z papíru. Každý nakonec do krabičky dostal i LED svíčku, která prosvítila část s průsvitným papírem. Dále děti lepily ze dvou kulatých papírových tácků jednoduché dioráma s čarodějnicí, zámkem a netopýry, se kterým později někteří odvážlivci sehráli pěkné divadýlko. Mnohé potěšilo, že si mohli vyrobit svou vlastní hru, a to jednoduché halloweenské piškvorky, kde křížky a kolečka nahradili duchové a netopýři (respektive dýně). Nakonec se všichni vrhli na zdobení okrasné dýně přírodninami a vznikala tak opravdu jedinečná halloweenská strašidla. To ale nebylo všechno. Odpoledne se děti na sále Klubu DDM dočkaly netradičních halloweenských disciplín a kvízů. Nejprve na papíře ve dvojicích řešily několik speciálních halloweenských kvízů a hádanek a pak už si všichni zasoutěžili v posunování pavouků, které spočívalo v tom, že děti foukaly brčkem na lehkého pavouka z pěnové hmoty. Dalšími disciplínami byly hod na lepivou pavučinu tvořenou oboustrannou lepenkou a také hod míčkem na speciální halloweenskou pyramidu tvořenou ozdobenými rolemi s toaletním papírem. Všichni soutěžící byli odměněni drobnými sladkostmi a domů si odnesli nejen krásné výrobky, ale i spoustu netradičních zážitků. Více fotografií naleznete v sekci Fotogalerie.