Novinky

11.01.2021 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do odvolání uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete na webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

30.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Z důvodu krizového opatření vydaného Vládou ČR je DDM Rakovník do 10. ledna 2021 uzavřen. V této době nebudou probíhat zájmové kroužky ani žádné akce. Dále se budeme řídit školskou částí tabulky PES, kterou najdete ba webu MŠMT. Pro aktuální informace sledujte i naše webové stránky na www.ddmrako.cz. Děkujeme za pochopení.

02.12.2020 !UPOZORNĚNÍ!

Od 7.12.2020 je v souladu s usnesením vlády č. 1263 ze dne 30.11. 2020 znovu umožněna osobní účast žáků ve střediscích volného času v počtu do 10 osob vč. vedoucího. Tímto vám s radostí sdělujeme že i Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504 znovu otevírá některé zájmové kroužky. Více informací k jednotlivým kroužkům naleznete ve svých e-mailových schránkách.

Mistrovství Rakouska v Line dance

05.11.2018
Mistrovství Rakouska v Line dance

V červnu Lentilky zakončily rok na Mistrovství Evropy v Nizozemí. První velkou akcí nové sezóny byla účast souboru na Mistrovství Rakouska v line dance. Tyto soutěže jsou určeny jednotlivcům, párům i tanečním skupinám. Všech 11 děvčat z Rakovníka, která tančila ve skupinové choreografii, se zapojilo i do soutěží jednotlivců.

Spolu s tanečníky z dalších dvanácti evropských zemí dorazily Lentilky v pátek 5. října do města St. Pölten. Akce s oficiálním názvem: „Austrian Country Western Dance Championships“ právě začínala. Ještě tentýž večer čekalo některé tanečnice první kvalifikační kolo. Další se do soutěžního klání zapojily až od sobotního rána. Po třídenním tanečním maratonu proměnily nakonec svou účast v šesti soutěžních kategoriích v pět vítězství. V šesté kategorii, (Novic adult), uniklo Tereze Řežábkové   prvenství o pouhé dva body.

Výsledky:

Newcomer teen              Adriana Hejdová             1.místo
                                          Natálie Bechyňová          3.místo


Newcomer adult             Kateřina Mutinská          1.místo

Novic  teen                     Alžběta Nováková          1.místo
                                          Andrea Lexová               2.místo

Novic adult                     Tereza Řežábková          2.místo

Modern basic                 Eliška Márová                 1.místo

Showtime                       týmová choreografie     1.místo