10.10.2018 DRAKIÁDA 20. ŘÍJNA 2018

Letošní ročník Drakiády se uskuteční 20. října 2018! Moc se omlouváme a prosíme opravit datum drakiády v kalendářích na sobotu 20.10.2018! Budeme se těšit na všechny účastníky, a nezapomeňte draka s sebou...;-)

12.09.2018 PŘIHLÁŠKY ODEVZDÁVEJTE DO KONCE ZÁŘÍ 2018

Podepsané přihlášky, prosíme, odevzdávejte do 30. září 2018 vedoucím kroužků nebo přímo nám do Domu dětí a mládeže v Nerudově ulici č.p. 504 a v Klubu DDM Čermákových sadech 2129. V Novém Strašecí pak vedoucím kroužků nebo Jitce Samšukové na ZŠ Nové Strašecí, Komenského nám. 209. Děkujeme. :-)

21.08.2018 UPOZORNĚNÍ!

UPOZORNĚNÍ! Od nového školního roku bude přihlašování na zájmové kroužky, tábory i akce probíhat přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz. Návod jak s klientským centrem pracovat (jak se přihlásit) najdete zde: http://www.ddmrako.cz/krouzky-jak-se-prihlasit

Cyklostezka Ohře na kole i pěšky

8.5. - 11.5.2019

Odjezd : 8.5. 2018 v 7.00 hodin - nakládání kol 6.15

Návrat :11.5. 2018 do 21.00

Ubytování : v penzionu v Chebu, v internátu v K.Varech (3-4 lůžkové pokoje)
a v internátu v Kadani (3 lůžkové pokoje).
Doprava : busem a vlekem firmy Vatra Kralovice

Stravování : polopenze v Chebu a v Kadani, v K.Varech jen večeře, snídani si uděláme individuálně v kuchyňce, ostatní z vlastních zdrojů.

Cena : 2 300-Kč dospělí, 2 000 ,- Kč děti do 14 let
zahrnuje dopravu autobusem, vlek, 2x ubytování s polopenzí,1x s večeří, pojištění při dopravě, informační materiály, poplatky bance a na německých silnicích, nezahrnuje cestovní připojištění, kapesné a vstupy.

Záloha : 1 500,-Kč do 30. 11. 2018

Doplatek : do 28.2.2019 (Lze uhradit jen na účet u KB Rakovník
č. 11137221/0100, uvést jméno a Ohře).
Pokud budete požadovat fakturu - domluvte se na tel. 313 517 298, -p. Kinkalová a neplaťte zálohu. Můžeme vytvořit "Dárkový poukaz". Individuálně je třeba sjednat cestovní připojištění.

Přihlášky : odevzdejte obratem, nejpozději do 30. září 2018
( ubytování rezervováno do začátku října)

Informace : DDM 313 517 298, H.Opatová 731 105 600, opatova.hana@seznam.cz

Program

Ohře pramení v německých Smrčinách v nadmořské výšce 752 m pod jménem Eger. Řeka je levým přítokem Labe, do něhož se vlévá u Litoměřic. Ohře za Chebem meandruje v nížinné krajině bez lesů a výraznějších terénů. Do hlubšího koryta skalisek a lesních hvozdů vstupuje řeka pod Kynšperkem. My opustíme Ohři v Žatci a buď využijeme doprovodný bus, nebo dojedeme až domů - http://www.cykloohre.cz/.
Díky doprovodnému autobusu lze jednotlivé etapy krátit a hlavně ho využijí pěšáci, pro které se najdou také zajímavé trasy a místa na prozkoumání.

1. den: odjezd v ranních hodinách, přesun do oblasti německých Smrčin. Cyklotrasa pramen Ohře - Hohenberg - Cheb, celkem 54 km.

SMRČINY - řeka Ohře (Eger) pramení na úbočí nejvyšší hory Smrčin Schneeberg 1051 m. HOHENBERG - zachovalý hrad a muzeum porcelánu. KOMORNÍ HŮRKA - nejmladší sopka v České republice. CHEB - historické město s mnoha památkami, připomeneme pouze areál hradu s městským opevněním, symbol náměstí Špalíček, Pachelbelův dům - místo zavraždění A. Valdštejna a mnoho dalších.

2. den: Cheb - Kynšperk - Sokolov - Loket - Karlovy Vary, celkem 52 km.

KYNŠPERK - mnoho zajímavých památek, pozoruhodný betlém. LOKET - meandr řeky je ve tvaru lidského lokte. Na skále vysoko nad řekou se tyčí romantický hrad. KARLOVY VARY - jedno z našich nejznámějších lázeňských měst. FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - možnost krátké odbočky do známého lázeňského města.

3. den: cyklotrasa Karlovy Vary - Kyselka - Klášterec - Kadaň, celkem 52 km.

KYSELKA - bývalé lázně, stáčírna minerální vody Mattoni. KLÁŠTEREC - historické jádro města, novogotický zámek, radnice s věží. KADAŇ - bývalé královské město, historická perla Podkrušnohoří. Bašta, Katova ulička (nejužší ulice v Česku), městské opevnění, barbakan, Mikulovická brána a mnoho dalších památek.

4. den: Kadaň - Nechranická přehrada - Žatec - Ra celkem 33 / 68 km.

NECHRANICKÁ PŘEHRADA - nádrž s nejdelší sypanou hrází ve střední Evropě. ŽATEC - bývalé královské město. Chrám chmele a piva, Chmelový orloj, Chmelařské muzeum, vyhlídková věž Chmelový maják s unikátním výhledem. Klášterní zahrady a další památky.

Zajímavé trasy se najdou i pro pěší turisty, budou rozpracovány v itineráři

Kód 185001
Název Cyklostezka Ohře na kole i pěšky
Termín konání 08.05.2019 06:15 - 11.05.2019 21:00
Místo konání penzion Cheb, internát Karlovy Vary, internát Kadaň
Hlavní vedoucí Hana Opatová
Sraz účastníků autobusové nádraží Rakovník, st. 23
V ceně zahrnuto doprava autobusem, vlek, 2x ubytování s polop., 1x s več., inf. mater.
Jiná ujednání nezahrnuje cestovní připojištění, kapesné a vstupy
Cena 2300,- Kč

Ohře.doc