10.10.2018 DRAKIÁDA 20. ŘÍJNA 2018

Letošní ročník Drakiády se uskuteční 20. října 2018! Moc se omlouváme a prosíme opravit datum drakiády v kalendářích na sobotu 20.10.2018! Budeme se těšit na všechny účastníky, a nezapomeňte draka s sebou...;-)

12.09.2018 PŘIHLÁŠKY ODEVZDÁVEJTE DO KONCE ZÁŘÍ 2018

Podepsané přihlášky, prosíme, odevzdávejte do 30. září 2018 vedoucím kroužků nebo přímo nám do Domu dětí a mládeže v Nerudově ulici č.p. 504 a v Klubu DDM Čermákových sadech 2129. V Novém Strašecí pak vedoucím kroužků nebo Jitce Samšukové na ZŠ Nové Strašecí, Komenského nám. 209. Děkujeme. :-)

21.08.2018 UPOZORNĚNÍ!

UPOZORNĚNÍ! Od nového školního roku bude přihlašování na zájmové kroužky, tábory i akce probíhat přes klientské centrum DDM Rakovník: https://ddmrako.iddm.cz. Návod jak s klientským centrem pracovat (jak se přihlásit) najdete zde: http://www.ddmrako.cz/krouzky-jak-se-prihlasit

Slovinsko - Triglavský národní park

Dům dětí a mládeže, Rakovník, Nerudova 504
ve spolupráci s CK Mamut Beroun

SLOVINSKO - Triglavský NP

8.-13.8.2019

CYKLO i PĚŠÍ S KOUPÁNÍM: Fusine - Kranjska Gora - Bled - Vrata - Radovna - Vintgar - Bohinj - Savica - Vogel...Plánované trasy uspokojí jak příležitostné cyklisty, tak i sportovněji založené jedince, kteří si mohou program na základě doporučení průvodce upravit. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu, což znamená, že každý si může zvolit libovolné tempo, aniž by tím jakkoliv omezoval ostatní účastníky. Doporučujeme výhradně horská či treková kola. Trasy se najdou i pro pěšáky.

Odjezd : 8. srpna 2019 ve 21,00 hodin z Rakovníka aut. nádraží,
stan. č. 23 ( 20,15 nakládání kol, 20,45 ostatní)

Návrat : 13. srpna 2019 cca 8,00 hodin

Ubytování : v penzionu se snídaní na kraji jezera Bled ve 2lůžkových pokojích

Stravování : večeře formou bufetu v hotelu Panorama 250 m od penzionu

Cena : 6 870,- Kč, dítě na přistýlce 6 070, - Kč

Záloha : 3 500,-- Kč 2.1.-30.1.2019, doplatek do 31.5.2019
Lze uhradit na účet u KB Rakovník, číslo 11137221/0100, do zprávy pro příjemce uvést: Slovinsko a jméno účastníka, pokud budete požadovat fakturu, domluvte se na telefonu 313 517 298, 313 515 438 - paní Kinkalová a neplaťte zálohu.

Přihlášky: obratem, do 30.8.18. ubytování máme rezervované do září 2018
na adresu: Opatova.Hana@seznam.cz

PROGRAM:

1.den Odjezd ve večerních hodinách. Noční přejezd.

2.den Příjezd do italského TARVISIA. Přejezd do Slovinska po cyklostezce vedoucí po trati bývalého železničního tělesa. Možnost krátké zajížďky k fotogenickým jezerům FUSINE s průzračně čistou vodou a siluetou skalnatých štítů na horizontu. Zastávka u skokanských můstků v PLANICI. Pokračování přes známé lyžařské středisko KRANJSKA GORA až do místa ubytování ve vyhlášeném slovinském letovisku BLED s mohutným hradem na skalním ostrohu vypínajícím se na břehu stejnojmenného jezera. Celkem cca 25-65 km. Nocleh.

3.den Výjezd autokarem k biatlonovému areálu POKLJUKA. Absolvování cca 12 km okruhu po lesních cestách zakončený sjezdem přes okouzlující planiny k přírodnímu klenotu Julských Alp - jezeru BOHINJ. Nenáročná procházka k 78 m vysokému vodopádu SAVICA. V případě dobré viditelnosti doporučujeme výjezd lanovkou (bez kol) na vyhlídkový vrchol VOGEL s překrásným panoramatem. Individuální návrat na ubytování. Celkem cca 70 km.

4.den Výlet na kolech z Mojstrany působivou dolinou VRATA pod severní stěnu majestátného Triglavu. Občerstvení na chatě Aljažev Dom. Výšlap do údolí KRMA s odpočinkem na chatě Kovinarska Koča. Návrat na ubytování údolím RADOVNA, po proudu stejnojmenné říčky. Možnost pěší návštěvy soutěsky VINTGAR, cca 1,5 km dlouhého přírodního skvostu, na jehož konci lze obdivovat vodopád Šum. Celkem cca 55 km. Fakultativně romantický lodní výlet na ostrůvek uprostřed Bledského jezera s kostelíkem Panny Marie. Nocleh.

5.den Zdatní cyklisté mohou tento den změřit své síly ve 12 km stoupání z Kranjske Gory do sedla VRŠIČ - nejvýše položeného silničního průsmyku Slovinska v nadmořské výšce 1 611 m (převýšení 760 m). Panoramatický sjezd do údolí řeky Soči, jejíž zeleno-modrá voda vyhledávaná vodáky krásně kontrastuje s okolními horami. Ostatní vyveze bus podél malebného jezera PREDIL do stejnojmenného sedla nad turistickým střediskem BOVEC, které je mekkou vyznavačů adrenalinových sportů. Pokračování přes vesničky s typickými kostelíky podél Soči, která se místy zařezává do dramatických soutěsek (celkem cca 55-80 km). Noční přejezd.

6.den Příjezd v ranních hodinách.

Trasy pro pěšáky budou v místech výsadku kolařů z busu v rozmezí 10-20 km podle sil.

CENA ZAHRNUJE:
. dopravu autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet) včetně přepravy kol
. 3x ubytování se snídaní v hotelu Jadran*** cca 50 m od Bledského jezera
(2lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
. lázeňský poplatek
. pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE:
. cestovní pojištění
. doporučená částka na vstupné, lodičku a lanovku: cca 40 ?

Kód 185005
Název Slovinsko - Triglavský národní park
Termín konání 08.08.2019 21:00 - 13.08.2019 08:00
Místo konání penzion hotel *** Jadran na kraji jezera Bled - Slovinsko