10.06.2019 UKONČENÍ ČINNOSTI KROUŽKŮ 2018/2019

V týdnu od 10. června do 14. června 2019 budou probíhat oficiálně poslední kroužky v letošním školním roce. Je možné, že některé kroužky budou pokračovat i další týden (po domluvě s vedoucími, týká se několika málo kroužků, které trénují na přehlídky a akce).

03.06.2019 OMEZENÍ PROVOZNÍ DOBY - DDM RAKOVNÍK, NERUDOVA 504

Ve dnech 3. - 13. 6. 2019 nebude nikdo přítomen v kanceláři paní ředitelky a paní účetní v Nerudově ulici 504. Děkujeme za pochopení.

22.02.2019 POTVRZENÍ PŘIHLÁŠEK

O jarních prázdninách, tedy od 25. února až do 3. března 2019, prosím, omluvte to, že nebudeme reagovat na Vaše přihlášení přes klientské centrum: https://ddmrako.iddm.cz/ Neozveme se Vám do tří dnů, ale vše vyřídíme hned po 3. březnu 2019. Děkujeme za pochopení.

DRAKIÁDA 2018

DRAKIÁDA

V sobotu 20. října 2018 se na rakovnickém letišti sešli ti, kteří rádi pouští draky. Za pěkného polojasného počasí s teplotou okolo 15 ºC tady totiž od 13 hodin proběhl již XXVII. ročník rakovnické DRAKIÁDY. Téměř do půl třetí odpoledne probíhala prezence a následné rozlétání draků.  Pořadatelé z DDM Rakovník a z Leteckomodelářského klubu Rakovník připravili tradičně soutěž ve třech kategoriích. Letos se bohužel soutěžilo pouze ve výšce letu draků kupovaných, protože nedorazil nikdo s domácky vyrobeným drakem. Museli se proto zrušit kategorie výška letu draků doma vyrobených i vzhled a pracnost draků doma vyrobených. Na druhou stranu porotci vyhodnotili osm nejvýše letících draků, jejichž majitelé a vodiči byli oceněni věcnými cenami. Během celého odpoledne si děti mohly zasoutěžit s pracovníky DDM Rakovník. Byla pro ně připravena překážková dráha, kterou musely absolvovat s míčkem na lžičce. Dále si mohly zazávodit v namotávání ryb, ve skoku přes švihadlo, v hodu talířem na terč anebo v hodu kroužkem na panáčky. Každý účastník, který vydržel až do vyhlašování vítězů, byl odměněn dárkem v podobě létající vrtulky, letadýlka a sladkosti. Na závěr členové LMK Rakovník předvedli ukázky svých modelů i létání některých letadel. Celkem se akce, která byla pořádána za finanční podpory Města Rakovníka a České průmyslové zdravotní pojišťovny, zúčastnilo 33 soutěžících draků a na letišti se sešlo více než 120 návštěvníků. Všem děkujeme za účast a těšíme se na viděnou opět za rok (tentokrát 12. října 2019) na XXVIII. ročníku DRAKIÁDY.
Výsledky drakiády naleznete v dokumentu pod článkem, více fotografií pak v sekci Fotogalerie.

Výsledková listina drakiáda 2018